Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Senirkent’te neler oluyor?

İddiaya göre MHP’liler AK Parti’nin Teşkilat Başkanı ile eski Başkan Heybeli’nin oğlunu darp etti

İddiaya göre MHP’liler AK

31 Mart yerel seçimlerinde Senirkent ilçesinde AK Parti ile MHP arasında kıyasıya yarış yaşandı. Gerçekleştirilen seçimi MHP’nin Adanı Hüseyin Baykal kazandı. Ancak seçimlere ilişkin AK Parti itirazlarda bulundu. Söz konusu itirazlar ise YSK tarafından kabul edilmedi.

İtirazların reddedilmesinin ardından Hüseyin Baykal mazbatasını alırken, AK Parti’nin adayı Kadir Heybeli de demokratik bir şekilde seçim sonuçlarına saygı gösterdi. Ancak bu saygıyı göstermeyenlerde oldu.

İddiaya göre Cumhur ittifakı ortaklarından MHP’ye üye 4 kişi, seçim sonuçlarının kesinlik kazanmasının ardından AK Parti Senirkent Teşkilat Başkanı Musa Derin ile Senirkent eski  Belediye Başkanı Kadir Heybeli’nin oğlu Ali Heybeli’ye saldırdılar. Vücudunun çeşitli yerlerinden darp alan AK Parti Senirkent Teşkilat Başkanı Musa Derin hastane tedaviye alındı. Hem Musa Derin’in hem de Ali Heybeli’nin yapılan darp nedeniyle doktor raporu aldığı öğrenildi. Saldırıda bulunan 4 şahıs hakkında da şikayette bulundular.

Bunun üzerine saldırı yapan kişiler emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınarak, Adliyeye sevk edildiler. Şahısların Cumhuriyet Savcılığındaki sorgularının devam ettiği öğrenildi. Kamuoyunun takdirine bıraktığımız bu olayla ilgili gelişmelerin takipçisi olacağız.