Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAV’DA HİZMET BİTMEZ

SAV’DA HİZMET BİTMEZ

SAV’DA HİZMET BİTMEZ

Yıl sonuna kadar Kasabada 100 bin m2 lik alanda kilit parke taşı döşeme hedefine ulaşmış olacaklarını belirten Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, “Tüm sokaklarımız kilit parke taşı ile döşenmiş olacak, daha önce 70 bin m2 lik alanda yaptığımız kilit parke taşı döşeme çalışmalarında yıl sonu hedefimiz bu rakamı 100 bin m2’ye çıkarmak” dedi.  İpekçi, ayrıca Kasabadaki eski binaların da yıkımının devam ettiğini ve üç köprünün de genişletildiğini söyledi.

Sav Kasabası yollarının daha modern ve güzel  olması noktasında çalışmalar yürüttüklerini belirten Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, “Kasabamızdaki yollara 4 yılda yaklaşık 70 bin m2  taş döşedik. Bu çalışmalarımız yıl boyunca devam edecek” dedi. Sav Kasabası’nın başarılı Belediye Başkanı Şakir İpekçi, doğalgaz çalışmaları dolayısıyla yıpranan eski yolların kazınarak yerine kilit parke taşı döşeme çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını açıkladı. İpekçi, “Çalışmalarımızda TBMM Başkan Vekilimiz ve Isparta Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç, YSK Temsilcisi Milletvekilimiz Recep Özel ve Milli Savunma Komisyonu üyesi Milletvekilimiz Mehmet Uğur Gökgöz’ün her zaman büyük desteğini görmekteyiz” dedi.

TÜM ARA SOKAKLAR

KİLİT PARKE  TAŞI

İLE DÖŞENDİ…

4 yıl önce Sav Kasabası’nda başladıkları doğalgaz çalışmalarının geçtiğimiz yıl tamamlanarak kasaba halkının doğalgaza kavuştuğunu hatırlatan Belediye Başkanı Şakir İpekçi, “Doğalgaz çalışmaları Kasabamızın tüm cadde ve sokaklarında gerçekleştirildi. Bu çalışmalar sırasında da ister istemez eski asfalt yollar yıprandı. Vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması ve yollarımızı modernleştirme ve güzelleştirme adına Kasabamızın içerisindeki eski yolları kazıyıp yerine kilit parke taşı döşedik. Göreve geldiğimiz günden bu yana kadar 70 bin m2 kilit parke taşı döşedik, kasabamızın tüm ara sokakları kilit parke taşı ile döşenmiş durumda” dedi.

ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Sav Kasabası’ndaki kilit parke taşı döşeme çalışmalarının halen Fatih mahallesi, Harman konutlarının altında ve halı sahanın altındaki bölgelerde devam ettiğini, bu çalışmaların 15 bin m2 lik alanı kapladığını ifade ederek, “Böylece önümüzdeki günlerde Kasabamızda döşediğimiz kilit parke taşı alanı 85 bin m2 ‘ye ulaşacak, 2023 sonu hedefimiz 100 bin m2 lik alanda kilit parke taşı döşeme hedefine ulaşmak” dedi.

ÜÇ KÖPRÜYÜ GENİŞLETTİK

Bu arada Sav Kasabası içindeki 3 ayrı köprünün genişletilerek araçların daha rahat bir şekilde geçişi için uygun hale getirildiğini kaydeden Başkan İpekçi, “Özel İdareden sağladığımız asfaltla Sav Kasabasındaki ihtiyaç duyulan yerleri de zaman zaman asfaltlıyoruz. Çalışmalarımız vatandaşlarımız tarafından da büyük takdir görmektedir. Seçim beyannamesinde söz verdiğimiz tüm vaatlerimizi büyük ölçüde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Başkan ipekçi, kasaba içerisindeki eski binalarında yıkımının devam ettiğini belirtti.

MEZARLIKLARA

BAKIM YAPILDI.

Sav Kasabasında 4 ayrı yerde bulunan mezarlıklarda çalışmalar yaptıklarını ve Kasabadaki mezarlıkların bakım onarım çalışmaları ile dış duvarlarının elden geçirildiğini belirten Belediye Başkanı Şakir İpekçi,  “Mezarlıklarımızın komple bakımlarını yaptık. Mezarlıkların iç kısımlarındaki yolları yeniden düzenledik, ayrıca mezarlık duvarlarını boyayıp güzel bir şekle getirdik. Tamamen uzman kişiler tarafından yürütülen çalışmalarımız halkımız tarafından da büyük beğeni ve takdir gördü. Mezarlıklarımızdaki çalışmalar tamamlanınca güzel bir görünüme kavuşmuş oldu. Mezarlıklarımızın özellikle duvarları eskisi gibi yıkık dökük vaziyetten kurtarılmış oldu” dedi.

SAV KASABASI İÇİN ÇOK

ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR

Sav Kasabasının AK Partili başarılı Belediye Başkanı Şakir İpekçi, Kasabada yatırımların son hızla devam ettiğini belirterek, “Sav Kasabamız için çok önemli projelerimiz var. Bunları tek tek hayata geçirmeye devam edeceğiz. Sav’da hizmet bitmez, yatırımlar bitmez” dedi.  4 yılda kasabaya çok önemli yatırımlar kazandırdıklarını ifade eden Başkan İpekçi, “Sav’da gerek alt yapı gerekse üst yapı alanlarında Belediye olarak 20 milyon liralık, Devlet imkanlarıyla da 40 milyon liralık olmak üzere yaklaşık 60 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların gerçekleşmesinde en büyük desteği gördüğümüz Milletvekillerimiz Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e, Recep Özel’e  ve Mehmet Uğur Gökgöz’e en kalbi teşekkürlerimizi sunuyorum. Kendilerinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.