Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Motorinin litre fiyatı 1 lira 57 kuruş ucuzlayacak

Motorinin litre fiyatı 1 lira 57 kuruş ucuzlayacak

Motorinin litre fiyatı 1

Motorinin litre fiyatı 1 lira 57 kuruş ucuzlayacak

ISPARTA’DA MOTORİNİN FİYATI 39.29 TL OLACAK

 

İsrail-Hamas arasındaki çatışmalar ile artan petrol fiyatlarındaki geri çekilme nedeniyle akaryakıta indirim göründü. 31 Ekim Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorinin fiyatı 1 lira 57 kuruş ucuzlayacak

 

 

İsrail-Hamas arasındaki çatışmanın şiddetlenmesiyle brent petrolün varil fiyatı 96 dolara kadar yükselmişti. Bu gelişme akaryakıta zam olarak yansırken, petrol fiyatları daha sonra 86 dolara kadar geriledi.

Petrol fiyatlarındaki geri çekilme sonrası akaryakıta büyük bir indirim göründü. 31 Ekim Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorinin fiyatı 1 lira 57 kuruş ucuzlayacak.

İndirimin ardından motorinin litresi Isparta’da 39 lira 29 kuruşa inecek.

6 Ekim’de benzinin litresi 2 lira 10 kuruş, 7 Ekim’de ise 1 lira 17 kuruş ucuzlamıştı. 8 Ekim’de ise motorine 2 lira 92 kuruş indirim gelmişti. Peş peşe gelen indirimlerin ardından benzinin litresi 33-34 liralara, motorinin litresi ise 37-38 liralara gerilemişti. Ancak İsrail-Hamas çatışmalarıyla petrol fiyatlarında yaşanan yükselişle akaryakıtta rüzgar tersine döndü. 17 Ekim Salı günü motorine gelen 2 lira 23 kuruş, 20 Ekim Cuma günü de benzine 1 lira 48 kuruş zam geldi.

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor.  Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.