Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadın vekil adayı açıklamalarıyla şaşırttı

Kadın vekil adayı açıklamalarıyla şaşırttı

Kadın vekil adayı açıklamalarıyla

AK Parti milletvekili adaylarının Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaretinde dördüncü sıra Milletvekili Adayı Nesrin Semiz açıklamalarıyla ‘Bu aday gerçekten Isparta’yı tanıyor mu?’  dedirtti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini Esnaf ve Sanayi Odası sanan Semiz “ Salona baktığımda tek kadın olarak diyeceğim esnaf ve sanayi odalar birliğinin başkanlarının ve yönetimlerinin içerisinde hiç kadın olmaması beni üzdü, çünkü Çalışma Bakanımızın dediği gibi şayet kadınları işlerin dışında bırakırsak potansiyelimizin yarısını dışarıda bırakmış oluruz bu her aşamada her ortamda güç birliği yapmak zorundayız yapılacak gerçekten çok işimiz var yürünecek çok yolumuz var ama bu sadece erkek aklıyla yapamayız” dedi.

ESNAF ODALARINDA 48 BAYAN YÖNETİCİ VAR

Birlik Başkanı Ahmet Tural, bu açıklamalara karşılık,  “Öncelikle siz kendinizi bir tanıtsaydınız bizler sizleri tanımıyoruz. İkincisi burası Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, esnaf odalarımızın özellikle de yönetim ve denetim kadrolarında ilimizde 27 odamız vardır. Bunun 12 tanesi merkez ilçe 15 tanesi ilçelerimizdedir. Toplam olarak 270 delegemiz vardır. Bu 270 delegemizin de 48’i bayan yöneticiden oluşmaktadır. Bizler hem çalışan hemde teşkilatlarımızdaki bayanlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Ayrıca Türkiye’de hiçbir Esnaf Odaları Birliği’nde olmayan kadın komisyon başkanlığı bizim bünyemizde vardır. Burada da 208 bayanımız aktif şekilde görev almaktadır.  Kadın komisyonu başkanımızın adı Figen Arı’dır. Aynı zamanda ilimizde 14 bin sicilimize kayıtlı esnaf ve sanatkarımız vardır. Bununda 3 bine yakını da bayan esnafımızdan oluşmaktadır. Her zaman bayan esnafımıza ve çalışanlarımıza pozitif ayrımcılık yapmaktayız.

Burası küçük ve orta ölçekli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğidir tekrar ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz bu bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedim