Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İyi Parti birinci…

İyi Parti birinci…

İyi Parti birinci…

Cesur’dan Isparta anketleriyle ilgili açıklama: İyi Parti birinci…

İyi Parti Isparta Milletvekili ve Milletvekili Adayı Aylin Cesur, pazar akşamı bayramlaşma için geldiği Yalvaç’ta yerel basına Isparta ölçeğinde yapılan son anket sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İyi Parti olarak bilimsel olarak çalışan araştırma şirketleriyle sürekli sahayı ölçtürdüklerini belirten Cesur, “Farklı anket şirketlerinin, adaylar açıklandıktan sonraki verileri elimizde mevcut. Tüm anketlerde birinci partiyiz. Şu anki verilere göre, 2 milletvekilini rahatlıkla kazanıyoruz. Bu araştırma verilerinin yanı sıra, yıllarca siyasi olarak saha çalışmalarında yer almış olmaktan kaynaklanan gözlemlerime göre, 3. vekili alma ihtimalimizi de ben görüyorum. Yapılan araştırmalarda Isparta’da yaklaşık 280 bin oy kullanacağı düşünülen seçmeni temsil eden örneklem üzerinden partimizin 100 bin oy bandını geçerek ilk sırada yer aldığı görülüyor. İnşallah seçim kampanyamızı tamamladığımızda ikinci partiyle aramızı daha da açacağımızı düşünüyorum. İyi Parti olarak 2 milletvekilliğini alıyoruz, diğer partilerle ilgili sonuçlar da elimizde. Ancak, manipülasyon yaptığımızı düşünebilirler diye onlara ilişkin bilgi vermemin uygun olmayacağını düşünüyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili Isparta’daki durum ile alakalı olarak da Milletvekili Cesur, “Cumhurbaşkanlığı anketlerinde de Millet İttifakı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok iyi bir oy oranını yakaladığı görülüyor. 2018’deki yirmi puana yakın farkın kapandığını ve başa baş oldukları görülüyor. Türkiye genelindeki anket sonuçlarına göre de, ilk turda Kemal beyin seçimi alacağı görünüyor. TBMM seçimlerinde de Millet İttifakı’nın 300’ün üzerinde bir vekil sayısına ulaştığını yapılan simülasyonlar gösteriyor. İnşallah adım adım değişim geliyor. Biz de Isparta olarak İyi Parti’nin Türkiye’de en iyi temsil edildiği yerlerden biri olacağız. 2018 seçimlerinde İyi Parti’nin oy oranı olarak en yüksek oy aldığı il Isparta’mızdı. Geçen seçimde aldığımız oyu an itibarıyla yaklaşık 2 kat arttırmış bulunuyoruz. Yalvaç’taki durumumuzun da çok iyi olduğunu görüyorum, inşallah burada da parti olarak ilk sırayı alacağımıza inanıyorum. Seçim sürecinde bizlere teveccüh gösteren tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.