Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İtfaiye Haftası kutlanıyor

İtfaiye Haftası kutlanıyor

İtfaiye Haftası kutlanıyor

Isparta Belediyesi, İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 309.yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor. İtfaiye Müdürlüğü tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla şehir merkezinde yürüyüş ve araç konvoyu düzenledi.

Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arası İtfaiye Haftası olarak kutlanıyor. Hafta dolayısıyla Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş ve araç konvoyu düzenlendi. Belediye binası önünden başlayan yürüyüş ve konvoyda İtfaiye Müdürlüğü personeli, tulumbacılar ve itfaiye araçları yer aldı. Yürüyüş ve konvoy Kaymakkapı Meydanı’nda son buldu.

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürü Mustafa Balcı, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatları doğrultusunda çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirtti. 2023 yılında bugüne kadar 507 vakaya müdahalede bulunduklarını bunlardan 71’inin ev ve işyeri yangını olduğunu ifade eden Balcı, “Orman yangınlarından su altı kurtarmaya, dağ arama kurtarma faaliyetlerinden trafik kazalarına, su baskınlarından hayvan kurtarma operasyonlarına kadar yüzlerce vakaya müdahale ettik. Isparta Belediyesi İtfaiyesi olarak profesyonel kadromuzla yangına müdahale ve kurtarma araç filomuzla bölgemizde önde gelen bir teşkilat haline geldik. 7 gün 24 saat Ispartalı hemşehrilerimizin ve ihtiyaç halinde tüm Türkiye’mizin hizmetindeyiz” şeklinde konuştu.