Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ISPARTA’YA DUBLE YOL MÜJDESİ

ISPARTA’YA DUBLE YOL MÜJDESİ

ISPARTA’YA DUBLE YOL MÜJDESİ

ISPARTA’YA DUBLE YOL MÜJDESİ

EĞİRDİR-GELENDOST-MADENLİ 2024 YATIRIM PROGRAMINDA

Uzun yıllardır Isparta kamuoyunun gündeminde olan ve sık sık trafik kazalarının meydana geldiği Isparta-Konya karayolunun bölünmüş yola çevrilmesi için çalışmalar sürüyor.

Şarkikaraağaç ve Beyşehir kısmı büyük ölçüde tamamlanırken, asıl merakla beklenen Eğirdir-Gelendost-Madenli geçişi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

48 kilometreyi kapsayan önemli gelişmeyi AK Parti Isparta Milletvekili Osman Zabun duyurdu.

Milletvekili Zabun ve Milletvekili Gökgöz’ün Ulaştırma Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucunda Eğirdir-Gelendost-Madenli geçişi 2024 yatırım programına alındı.

Söz konusu yolun 2024 yatırım programına alınmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Milletvekili Zabun, “Milletvekili kardeşim Mehmet Uğur Gökgöz ile yürüttüğümüz yoğun çabaların sonucunda Isparta Konya Karayolunun kalan bölümü olan Eğirdir Gelendost madenli arasındaki 48 km lik kısmın duble yola dönüştürülmesi işi 2024 yatırım programına dahil edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza sayın Cumhurbaşkan yardımcımıza Strateji bütçe dairesi başkanımıza Ulaştırma Bakanımıza Karayolları genel müdürümüze şimdiki ve önceki dönem karayolları bölge müdürlerimize tüm Ispartalı hemşerilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”