Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta’lı vekil adayları hangi komisyona mülakat verecek?

Isparta’lı vekil adayları hangi komisyona mülakat verecek?

Isparta'lı vekil adayları hangi

Isparta’lı vekil adayları hangi komisyona mülakat verecek?

25 Mart 2023 günü de Türkiye genelinde teşkilat temayüllerini tamamlayan AK Parti’de 28’nci dönem milletvekili adaylarını belirleme sürecinde önemli aşamalardan birisi olan mülakatlar başlayacak.

AK Parti’de adaylığı başvuru süresi 22 Mart 2023 Çarşamba günü sona ermişti. 25 Mart 2023 günü de Türkiye genelinde teşkilat temayüllerini tamamlayan AK Parti’de 28’nci dönem milletvekili adaylarını belirleme sürecinde önemli aşamalardan birisi olan mülakatlar başlayacak. 

KAÇ KOMİSYON KURULDU?
Aday adayları ile mülakat yapmak üzere AK Parti Genel Merkezi 14 komisyon kurdu. Tecrübeli isimlerin başkanlığında kurulan komisyonlarda görevlendirilen komisyon üyeleri, illerden aday adaylığı başvurusunda bulunanlar ile yüz yüze görüşerek mülakat yapacak. Isparta ve komşu illerde ki vekil aday adaylarını belirleyecek komisyon’un başında ise Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yakın isim olan Mehmet Özhaseki bulunuyor.

KOMİSYON SÜREÇLERİ NASIL İLERLEYECEK?
Mülakatların tamamlanmasının ardından her ilin çıkaracağı milletvekili sayısının 2 katı sayıdaki aday adayı üst komisyona geçecek. Üst komisyon da Yüksek Seçim Kuruluna verilecek olan aday listelerini belirleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak. Yani bu komisyon Isparta’da ki 45 olan aday adayı sayısını 8’e düşürüp Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacak.

KOMİSYONLARDA KİMLER GÖREVLİ VE HANGİ İLLER VAR?

1.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Hayati Yazıcı
Komisyon Üyeleri: Şamil Tayyar, Büşra Paker, Emine Yavuz Gözgeç, Yusuf İbiş
Ankara’dan 36 milletvekili adayını belirlemek için 456 aday adayı ile mülakat yapılacak.

2.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Hamza Dağ
Komisyon Üyeleri: Abdurrahman Kurt, Mehmet Ali Zengin, Aslı Seren, Osman Ertuğrul Yörük
Artvin, Bayburt, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon, Ağrı, Ardahan, Hakkari ve Van’dan 41 milletvekili adayını belirlemek için 411 aday adayı ile mülakat yapılacak.

3.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Efkan Ala
Komisyon Üyeleri: Ayşe Böğürler, Abdurrahim Fırat, Ayşe Nevin Sert, Mücahit Süleyman Daldallı
Antalya, Burdur, Karaman, Konya ve Mersin’den 51 milletvekili adayını belirlemek için 420 aday adayı ile mülakat yapılacak. 

4.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Jülide Sarıeroğlu
Komisyon Üyeleri: Menderes Türel, Burhan Kayatürk, Dilara Sina Tabak, Ebubekir Şen
İstanbul 2. Bölge, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’den 42 milletvekili adayını belir452 aday adayı ile mülakat yapılacak.

5.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Mehmet Özhaseki
Komisyon Üyeleri: Öznur Çalık, Behiye Eker, Burcu Gökalp, Yasin Dursun
Aydın, Denizli, Eskişehir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak, Afyonkarahisar ve Isparta‘dan 56 milletvekili adayını belirlemek için 400 aday adayı ile mülakat yapılacak.

6.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Nurettin Canikli
Komisyon Üyeleri: Hasan Sert, Şebnem Kocakelçi, Fatoş Gürkan, Emir Yasin Kekeç
Balıkesir, Kırıkkale, Samsun, Tokat, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir’den 40 milletvekili adayını belirlemek için 375 aday adayı ile mülakat yapılacak.

7.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Belgin Uygur

Komisyon Üyeleri: Cüneyt Yüksel, Resul Kurt, Fatma Ataseven, Nur Çümen Aşçı
Bursa, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Ordu’dan 43 milletvekili adayını belirlemek için 400 aday adayı ile mülakat yapılacak. 

8.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Leyla Şahin Usta
Komisyon Üyeleri: Haluk İpek, Sümeyye Bozkurt, Nilgün Ök, Osman Ağzıkara
İstanbul 3. Bölge’den 36 milletvekili adayını belirlemek için 497 aday adayı ile mülakat yapılacak.

9.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Vedat Demiröz
Komisyon Üyeleri: Metin Külünk, Alaattin Parlak, Ayten Aydın, Samed Safa Kaya
Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa’dan 43 milletvekili adayını belirlemek için 509 aday adayı ile mülakat yapılacak. 

10.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Çiğdem Karaaslan
Komisyon Üyeleri: Ahmet Gündoğdu, Ayhan Salman, Oya Eronat, Orkun Güzel
İstanbul 1. Bölge’den 35 milletvekili adayını belirlemek için 503 aday adayı ile mülakat yapılacak. 

11.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Mustafa Şen
Komisyon Üyeleri: Fatma Güldemetsarı, Sunay Karamık, Nazan Gökşin, Mehmet Akif Ağırman
Iğdır, Kars, Şırnak, Batman, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Muş, Siirt, Tunceli, Adıyaman ve Diyarbakır’dan 46 milletvekili adayını belirlemek için 396 aday adayı ile mülakat yapılacak. 

12.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Ömer İleri
Komisyon Üyeleri: İsmail Cenk Dilberoğlu, Mehmet Nil Hıdır, Pınar Doğan Aksoy, Enes Kaşkaş
Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Bolu, Kocaeli, Sinop, Çorum ve Amasya’dan 42 milletvekili adayını belirlemek için 389 aday adayı ile mülakat yapılacak. 

13.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Ömer Çelik
Komisyon Üyeleri: Türk İslam Karakoç, Emre Ete, Züleyha Karademir, Coşkun Keklik
İzmir, Kayseri, Aksaray, Niğde ve Mardin’den 51 milletvekili adayını belirlemek için 356 aday adayı ile mülakat yapılacak.

14.KOMİSYON
Komisyon Başkanı: Fatih Şahin
Komisyon Üyeleri: Burhan Sakallı, Cem Şahin, Havva Sibel Söylemez, Furkan Ufuk Coşkun
Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye, Kilis, Çankırı ve Hatay’dan 38 milletvekili adayını belirlemek için 457 aday adayı ile mülakat yapılacak.