Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Halkının Desteğiyle İSUBÜ Eğitim Binası Açıldı

Isparta Halkının Desteğiyle İSUBÜ Eğitim Binası Açıldı

Isparta Halkının Desteğiyle İSUBÜ

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne tahsis edilen eski hastaneler kampüsü, şehrin gelişimine büyük bir katkı sağlayacak yeni bir eğitim binasına ev sahipliği yapıyor. Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği’nin önderliğinde ve hayırsever vatandaşların cömert katkılarıyla gerçekleştirilen bu projenin açılışı coşkulu bir törenle gerçekleştirildi.

Eğitim binası, 1000 metrekarelik bir arazi üzerine kurulu olup, 5000 metrekare kapalı alanı, 6 katı, 20 dersliği, 5 laboratuvarı, 3 atölyesi, 30 akademik-idari personel odasıyla modern bir eğitim ortamını sunuyor. Törene, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan  Şevket Demirel’in kızları Nihal Demirel Atasagun Neslihan Demirel ve çeşitli kurum müdürleri ve Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Recep Özel gibi önemli isimler katıldı. Meclis çalışmalarından dolayı törene katılamayan Ak Parti Isparta Milletvekilleri Osman Zabun ve Mehmet Uğur Gökgöz, MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez ve CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın mesajları da etkinliğe ışık tuttu.

Isparta Valisi Aydın Baruş cumhuriyetin 100. yılını kutlayarak, eğitimin ülkenin gelişimi için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Vali Baruş, “Eğitim olmadan ileriye gidecek nesiller yetiştiremeyiz. Cumhuriyet sayesinde okuyup bu noktaya geldik. Eğitim çok önemlidir. İnşallah burada yetişen gençler, ülkemizi daha ileriye taşıyacak nesiller olacak. Ayrıca burada açılan okul sayesinde dükkanlarda hareketlenme olacak. dedi.

Başkan Başdeğirmen, Isparta halkının yardımseverliğine dikkat çekerek, “Halkımız nereye yardım yapacaklarını bilirse, bu parayı gönüllü olarak verir. Bu okul inşaatında eğitime yapılan katkıyı duyan vatandaşlar, tereddüt etmeden yardımda bulundu. Hepsinden Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum” dedi. Başdeğirmen ayrıca duygusal bir anıyı da paylaşarak, Isparta’da okul yapılacağı haberi duyan yaşlı bir bayanın, o dönemin parasıyla 10 bin lira yardım yaptığını ve bu parayı almak için Ankara’ya gittiğini anlattı.

Törende, Üniversite için katkıda bulunan 48 iş insanına plaket takdim edildi ve onlara teşekkür edildi. İsparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, destek veren tüm katılımcılara minnettarlığını ifade ederken, Başkan Şükrü Başdeğirmen’den açılışı yapılan kampüsün hemen yanındaki caddeye “Hastahane Caddesi” yerine “Üniversite Caddesi” adının verilmesini talep etti.

Tören plaket takdiminin ardından Başkan Şükrü Başdeğirmen tarafından ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’a üniversitenin anahtarı verildi.