Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Elması’nın ihracat Sorunları Ticaret Bakanlığında Görüşüldü

Isparta Elması’nın ihracat Sorunları Ticaret Bakanlığında Görüşüldü

Isparta Elması’nın ihracat Sorunları

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüdai Şahin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Erhan Göçerli ve Meclis üyemiz Cem Aksakal ile birlikte, Isparta Elması’nın İhracat Sorunları  ile ilgili  olarak Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Erbülent Kurşun ve İhracat Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı (2019-2023 Moskova Ticaret Başmüşaviri) hemşehrimiz Alper Eriten’i ziyaret ettiler.

Ziyaret kapsamında, 2023 yılı için ihracatını yaptığımız ülkelerin durumu ve Isparta Elmasının ihracatta yaşadığı sorunları değerlendirildi.

Toplantıda, soğuk hava depolarımızda satılmayı bekleyen elma stoklarımızın ihracatı için neler yapabileceğimize dair yol haritaları çıkartıldı.

Başkan Şahin toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “İhracatımızın kolaylaştırılması, yeni hedef pazarlar bulunması ve elma stoklarımızın eritilmesi konusunda ilgili kurumlar ve bakanlıklar nezdinde girişimlerimiz devam ediyor. Bugün de üyelerimizin ihracatta yaşadığı sorunları Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğümüzdeki yetkililere ilettik ve işlerin hızlandırılması, çözüme kavuşturulması yönünde söz aldık”ifadesinde bulundu.