Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Belediyesinin GES yatırımları devam ediyor

Isparta Belediyesinin GES yatırımları devam ediyor

Isparta Belediyesinin GES yatırımları

Isparta Belediyesi yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Senirce Ovasının tepelerine 7,2 MW’lık daha GES kurulumu için gerçekleştirilen dev ihalenin yanı sıra, bölgedeki AB Projesi kapsamındaki 1,2 MW’lik GES yatırımının kurulumu sürüyor.

Isparta Belediyesi güneş enerjisinden elektrik üretimi için yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Isparta Belediyesi Senirce ovalarının tepelerinde 500.000 metrekarelik alanın yenilenebilir enerji yatırımları için tahsisini almıştı. Bu bölgede ilk etapta 100.000 metrekarede 5,6 MW’lık Güneş Enerji Sistemleri (GES) kurularak elektrik üretimine başlanmıştı. 1,2 MW’nin GES kurulumu çalışmaları da devam ediyor. ISBAŞ çatısına da 1 MW’lık GES kurulumuyla belediyenin elektrik üretimi toplam 7,8 MW’ye çıkmış oluyor.

Senirce Tepesindeki 1,2 MW’lık GES kurulumu çalışmaları kapsamında trafoların yerleştirilmesi vinçler vasıtasıyla yapılıyor. Diğer taraftan da güneş enerjisi panellerinin direk montajları da devam ediyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in GES yatırımlarının 2.hamlesi olarak da yine Senirce Ovasının tepelerine 90.000 bin metrekarelik alanda 7,2 MW’lık GES’in kurulumu için de bir süre önce yapım ihalesi gerçekleştirilmişti. 129.290.000 + KDV bedelle tamamlanan ihalede yüklenici firmaya önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılacak ve Belediyenin GES yatırımı toplam 15 MW’ye ulaşmış olacak.