Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Belediyesi CBS sistemini kurdu

Isparta Belediyesi CBS sistemini kurdu

Isparta Belediyesi CBS sistemini

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, memleket masası televizyon programında yaptığı konuşmada, bu sistemin özellikle doğal afetlerde şehrin tanınması için önemli bir adım olduğunu belirtti.

Isparta Belediyesi, coğrafi bilgi sistemini (CBS) kurarak şehrin haritasını herkese açık hale getirdi. Belediye Başkanı Başdeğirmen, memleket masası televizyon programında yaptığı konuşmada, bu sistemin özellikle doğal afetlerde şehrin tanınması için önemli bir adım olduğunu belirtti.

Başkan Başdeğirmen, özellikle Kahramanmaraş depreminde yaşanan aciliyetin kendilerine de örnek olduğunu söyleyerek, bu sistemin sadece afet zamanlarında değil günlük hayatta da şehre büyük bir hizmet sağlayacağını ifade etti.

CBS sayesinde, şehrin haritası hiç tanımayan kişilere kolay bir erişim ve ulaşım sağlanacağı belirtilirken, bu çalışmanın şehre büyük bir katkı sağlayacağına vurgu yapıldı. Cbs sayesinde doğalgaz, elektrik, kanalizayon ve diğer altyapının bu haritada işlendiği bildirildi.

Isparta Belediyesi’nin CBS kurması, şehir için önemli bir adım olurken, benzer çalışmaların diğer şehirlerde de hayata geçirilmesi gerektiği düşünülüyor