Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“ISPARTA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ 15 OCAK’TA AÇIKLANABİLİR”

“ISPARTA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ 15 OCAK’TA AÇIKLANABİLİR”

“ISPARTA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ

AK Parti Isparta Milletvekili Gökgöz’den yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalar:

“ISPARTA BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ 15 OCAK’TA AÇIKLANABİLİR”

AK Parti’de aday belirleme süreci sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Isparta Belediye Başkan Adayını belirlemek için teşkilat temayül yoklaması yapıldı. Yaşanan süreci Gülkent Gazetesine değerlendiren Milletvekili Gökgöz, partisinin Isparta Belediye Başkan Adayının 15 Ocak’ta açıklanabileceğini söyledi.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesi gözler AK Parti’de. Aday belirleme çalışmalarını sürdüren AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında teşkilat temayül yoklaması yapıldı.

Isparta’nın da yer aldığı teşkilat temayül yoklamasına Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz, Osman Zabun, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve teşkilat başkanları katıldı.

Isparta adayını belirlemek için yapılan teşkilat temayül toplantısına ilişkin detayları AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz Gülkent Gazetesine anlattı.

Partisinin Isparta Belediye Başkan Adayının 15 Ocak’ta açıklanabileceğini belirten AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, “Bildiğiniz üzere sayın Cumhurbaşkanımız 51 il milletvekillerini,il başkanlarını ve Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarıyla beraber il genel meclisi başkanlarımızı davet etti. Bizim de görüşlerimizi aldı. Sizinde bildiğiniz gibi 15 Ocak gibi illerin açıklanmasını kamuoyu ile beraber bizde bekliyoruz.Bu temayül neticesinde sayın Cumhurbaşkanımız geçmişte illerde yaptığı araştırmaların neticesinde en son noktayı da bizimle beraber neticelendirmiş oldu. bunun akabinde bunların tahlilleri yapılacak. Daha sonra adaylarımız sayın Cumhurbaşkanımızın da riyasetinde belli bir takvim içerisinde açıklanacak. önce büyük şehirler açıklanır diye bekliyoruz. Daha sonrasında daha sonrasında 51 tane ilin açıklanmasını bekliyoruz. Daha sonrasında ilçelerin ondan sonra ise beldelerin açıklanmasıyla beraber seçim sath-ı mailine girmiş olacağız” dedi.

***Milletvekili Gökgöz: Cumhur İttifakına zarar getirmeden,

demokratik bir şekilde yarışacağız”

Milletvekili Gökgöz, Isparta’da Cumhur İttifakı ortakları partisi ile MHP’nin ayrı adaylarla seçime girecek olmasını da değerlendirdi. Cumhur İttifakına zarar getirmeden, demokratik bir şekilde yarışacaklarını belirten Milletvekili Gökgöz açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Tabi ki Cumhur ittifakımız Cumhur Başkanlığı Hükümet sisteminden beri etle tırnak gibiyiz. Pazara kadar değil birlikteliğimiz, mezara kadar. Sayın Devlet Bahçeli Bey’in ve Genel Başkanın ifadesiyle böyle bir birlikteliğimiz söz konusu. Bizler cumhur ittifakına zarar vermeden tatlı bir seçim yarışı içerisinde olacağız Isparta genelinde.Bununla beraber biz bugüne kadar zaten hem ülkenin birliği bütünlüğü, vatanın bölünmez bütünlüğüne vermiş olduğumuz mücadele ortada. 15 Temmuz 2016 gününden itibaren bu birlikteliğimiz ilelebet devam edecek. Buna da zarar verecek hiçbir yöneticimiz asla söz konusu dahi olamaz.O yüzden de inşallah biz Isparta’mızda cumhur ittifakı parti arkadaşlarımızla beraber tatlı bir yarışın içerisinde olacağız. Vatandaşımız kimi hangi adayları tercih ederse zaten bu bizim kabulümüzdür. Dolayısıyla birbirimize hem güç vereceğiz, şehrimize güç katacağız şehrimizle alakalı bütün istek ve düşüncelerimizi aynı düzlem üzerinde paylaşacağız.” diye konuştu.