Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esnafımıza hep destek oldu

Esnafımıza hep destek oldu

Esnafımıza hep destek oldu

Başkan Tural, Bilgiç’e teşekkür etti ;

Esnafımıza hep destek oldu

TBMMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç,  AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin ve milletvekili adaylarıyla  birlikte Esnaf Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Başkan Tural esnafa verdiği desteklerden dolayı Bilgiç’e teşekkür etti. Esnaf kesimine şükranlarını ileten Bilgiç  “Mutlaka eksik yaptığımız işler olabilir, ama bilin ki bu eksik yaptığımız hususlarda ya ulaşamamışızdır, ya da zaman yetmemiştir” dedi.

TBMMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç,  AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin ve milletvekili adayları  M. Uğur Gökgöz, Yakup Kütük ve Nesrin Semiz ile birlikte Esnaf Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Oda ve kooperatif başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette Birlik Başkanı Ahmet Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’in her zaman desteğini gördüklerini ifade etti.      

ESNAFIMIZ YAPILAN İYİLİĞİ UNUTMAZ

14 Mayısta yapılacak olan seçimlerin hayırlı olmasını temenni eden ve AK Parti Milletvekili adaylarına başarılar dileyen Birlik Başkanı Tural  “TBMM Başkanvekilimiz bizleri  ziyaret etti. Kendileri bu dönem milletvekili adayı değil. 5 dönemdir kendisiyle çalışıyoruz. İlimize hizmetleri vardır. Bunu inkar edemeyiz.  Esnafın sorunlarını götürdüğümüzde kendisinin bize duyarlı yaklaşımlarından dolayı  sadece Isparta esnafı değil Türkiye esnafı adına şükranlarımı belirtmek istiyorum. Türkiye Şoförler Federasyonumuz tarafından Türkiye’deki odalarımıza yönetimlerine başkanlarına bir mesaj çekildi. Bu mesajda Süreyya Sadi Bilgiç’in de ismi vardı. Ticari taksilerimizin ÖTV’siz araç değişimi sürecinde Mecliste Plan Bütçe Komisyon Başkanıydı. Genel Başkanımız tarafından bizlere bu görev tevdi edildi. Mecliste kendisine gittiğimizde Maliye Bakanımızla ve ilgili bakanlıklarla hemen anında görüşmek suretiyle ÖTV’siz araç çıkmasında, yönetmelik hazırlanmasında, sürenin uzatılması gibi birçok konuda bizlere destek oldu. Esnaf ve sanatkarımız yapılan iyiliği unutmaz yapılan kötülüğü de unutmaz. Zamanı geldiği zaman bunu bir yere yazar ve gereğini yapar. Biz hep iyilik gördük hizmet gördük biz kendisinden razıydık Allah da kendisinden razı olsun.  İlimizde esnaf kefalet kooperatifleri  olarak plasmanda sıkıntı çekilmemesinde, Halk Bankası Genel Müdürlük bünyesinde  girişimleriyle esnafımızın istek ve taleplerinin yerine getirilmesinde destek olmuştur.  Ben bakanlıklara gittiğim zaman Isparta Esnaf Odaları Birlik Başkanı, Kooperatif Başkanı Bölge Başkanı dediğimde ‘Süreyya ağabeyin oradansın’ diye iltifat ve alaka daha fazla oluyordu. İnşallah bundan sonrada bunu devam ettirirler” dedi. Seçimlerden sonra istek ve talepleri dosya halinde seçilen milletvekillerine ileteceklerini kaydeden Başkan Tural  “EYT’den dolayı esnafımız çok mağdur 9 bin prim günü var bu mecliste torba yasaya geldi ama meclis kapanınca gerçekleşmedi bunun öncelik durumuna alınmasını esnafımızın talebi olarak arz ediyorum” diye konuştu.  

16 YIL YOL ARKADAŞIM OLDUNUZ

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç de  “Çok değerli Esnaf Sanatkarları Odaları Birlik başkanımız, Bölge Birlik Başkanı ve bunun ötesinde çok değerli Ahmet kardeşim ve değerli oda başkanlarım. Benim 16 yıllık yol arkadaşımsınız. Sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bizim yaptığımız esnaf kardeşlerimiz için bir sorumluluğu yerine getirmedir. Bunlar bir vazifedir, görevdir. Herkes üzerine düşen görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirmekle yükümlüdür. Elhamdülillah Isparta’da bütün kesimlerin sorunlarına çare olmak için elimizden geldiğince koşuşturduk. Başkanıma çok teşekkür ediyorum, biliyorum ki eksiklerimiz var, hepimiz insanız mutlaka eksik yaptığımız işler olabilir, ama bilin ki bu eksik yaptığımız hususlarda ya ulaşamamışızdır, ya da zaman yetmemiştir. Ben sizlerin şahsında da bütün yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve bütün odamızın mensupları olarak esnaf arkadaşlarıma şükranlarıma sunuyorum. 16 yıldır bana göstermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize minnettarım. Bütün başkanlarımıza Mehmet Aybatılı başkanıma, Ahmet Tural başkanıma çok teşekkür ederim. Sizler 15 Temmuz alçak terörist saldırısını yaşadığımızda nasıl bir duruş sergilediyseniz inşallah önümüzde 14 Mayıs seçimi var hepinizden orda da aynı duruşu beklediğimi ifade etmek istiyorum. Bugün burada milletvekili aday arkadaşlarımızla birlikteyiz, Bir seçim dönemine  daha giriyoruz. Ben bildiğiniz gibi aday değilim, milletvekilliği konusunda inşallah bu işi sonlandırıyorum. Ama bizden sonra da bu işi götürebilecek deneyimli bir AK kadro ile karşınızdayız” dedi.  Konuşmaların sonunda Birlik Başkanı Tural, TBMM Başkanvekili Bilgiç’e günün anısına hediye takdiminde bulundu.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DESTEK İSTEDİ 

Ak Parti Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekilli  Adayı M. Uğur Gökgöz “Sizlerin tekrar karşısındayız. Aday arkadaşlarımızla birlikte inşallah 14 Mayısta da yüzümüzün akıyla Cumhurbaşkanımızın huzuruna çıkarız. Bu güne kadar desteğinizi eksik etmediniz. Bundan sonrada destek ve dualarınızı bizlerden esirgemeyin ki millete hizmet yolunda bizler de elimizden gelen gayreti sarf etmenin hazzını ve heyecanını hep birlikte yaşayalım” dedi. Milletvekili Adayı Yakup Kütük de “Türkiye ne zaman kendi başına bütün dünya mazlumlarına sahip çıkma adına harekete geçse güçlenmeye kalksa hep tuzak kurdular.  Ama en hayırlı tuzağı Allah kurar. 15 Temmuzda o tuzaklar onların tepesine geçirildiyse biz yine 14 Mayıs günü inşallah bu kurulan tuzakların hepsini onların başına geçireceğiz Allah’ın izniyle bu tuzak kuranların tuzaklarını  başına geçirmek için hep beraber hep birlikte çalışacağız. Doğru zaman doğru adam ve doğru adımlarla Türkiye yüzyılını bu kadrolarla hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı. AK Parti Milletvekili adayı Nesrin Semiz de “ Türkiye yüzyılını başlattığımız bu günlerde Isparta’mızın Türkiye yüzyılında olması gereken çok daha büyük bir potansiyeli var ve bu potansiyeli hep birlikte ortaya çıkaracağımıza inanıyorum ben inşallah bunu bir bayrak yarışı olarak değerlendirirsek büyüğümüz bayrağı bizlere teslim edecek bizlerde şimdiye kadar yapılmış olanların üzerine daha fazla koymak için elimizden geleni yapmak için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu