Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emanet oylarımızı geri aldık

Emanet oylarımızı geri aldık

Emanet oylarımızı geri aldık

CHP Isparta İl Başkanı Tansel Dilaver, seçim sonuçlarının Isparta ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi ve seçime katılan bütün partileri kutladığını belirtti.

Başkan Dilaver, ayrıca 2018 ile 2023 yıllarında gerçekleştirilen seçimlerdeki oy artışının, geçmiş yıllarda diğer partilere verilen emanet oyların geri dönmesinin neden olduğunu söyledi.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen 28. Dönem milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP Isparta İl Başkanı Tansel Dilaver, seçim sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı. Dilaver, CHP’nin 20 bine yakın oy artışının, 2018 yılında diğer partilere giden oyların geri dönmesi ile alakalı olduğunu belirterek, “Isparta’da çok güzel bir seçim dönemi geçirdik. Tüm partililere ve Ispartalılara çok teşekkür ediyorum. Sonucun Isparta’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ak Parti’nin 2018 yılı seçimlerine göre azalan 30 bin oyunun çok azı bize geldi. Bizim 2018 yılında emanet olarak verdiğimiz oylar geri geldi. Bu seçimlerin ardından 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarımıza devam edeceğiz. 28 Mayıs’ta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.