Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DÜNYAYI SALLAYAN PROJE YALVAÇ’TAN

DÜNYAYI SALLAYAN PROJE YALVAÇ’TAN

DÜNYAYI SALLAYAN PROJE YALVAÇ’TAN

Genç Yalvaçlılar Derneği Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladığımız bu zamanda Dünya’yı sallamaya hazırlanıyor.

Genç Yalvaçlılar Derneği Başkanı Ramazan Yıldızlı Cumhuriyetimizin 100.yılına yakışır bir proje için çalışmalarını sürdürdüklerini, yakın bir zamanda da bir projeye başlayacaklarını dile getirdi.

Ramazan Yıldızlı, Yalvaç ve Isparta’nın unutulmaya yüz tutmuş bir çok mesleği var bunların başında halıcılık gelmekte, buradan yola çıkarak halı, Mustafa Kemal Atatürk ve Yalvaç’ı bir resimde buluşturmayı düşündük.

Türk Bayrağımız, Mustafa Kemal Atatürk ve Yalvaç su kemerlerinin olduğu modelimize 500 bin düğümlü bir halıda hayat bulduracağız. Herkes 1 düğüm atacak ve bu sayede 500 bin kişi tarafından dünyanın en çok kişi sayısı ile  dokunulan halısına hayat vereceğiz. Halıya her düğüm atan kişinin isim, soyisim, meslek ve memleketlerinide alacağız. Halımız bittikten sonra Yalvaç’ta 1 yıl sergileyeceğiz. Sonunda da asıl olması gereken yere Anıtkabir’e dokuyanların isimlerinden çerçeve yaparak teslim edeceğiz.

Çocuklarımız, torunlarımız belki de onların çocukları her Anıtkabir ziyaretinde Cumhuriyet ve millet sevgisini tadacaklar. Tarihe ismini yazdıran atalarının isimlerini gördüklerinde de gururlanacaklardır. Bizler Yalvaç’tan tüm dünyaya bu sevgiyi duyurmaktan çok mutlu olacağız.