Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’NİN YENİ İL BAŞKANI VEDAT ŞENOL OLDU

İlçe ve merkez ilçe kongresini tamamlayan CHP’de Isparta İl Başkanlığı kongresi bugün gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı kongreyi daha önce de il başkanlığı görevinde bulunan Vedat Şenol kazandı.

İlçe ve merkez ilçe

İlçe ve merkez ilçe kongresini tamamlayan CHP’de Isparta İl Başkanlığı kongresi bugün gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı kongreyi daha önce de il başkanlığı görevinde bulunan Vedat Şenol kazandı. CHP’nin yeni İl Başkanı Şenol, partisinde değişim süreci ve yerel seçimlere ilişkin önemli mesajlar verdi. 

İlçe ve merkez ilçe kongresini tamamlayan ana muhalefet partisi CHP’de gözler İl Başkanlığı kongresine çevrilmişti. Sonucu merakla beklenen il başkanlığı kongresi bugün gerçekleştirildi.
Isparta Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan kongreye CHP Isparta  Milletvekili Yalım Halıcı, Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Antalya Milletvekili Aliye Coşar,
CHP İl Başkanı Tansel Dilaver, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, siyasi partilerin temsilcileri ve partililer katıldı.
Mevcut başkan Tansel Dilaver’in yeniden aday olmadığı kongrede daha önce il başkanlığı yapan Vedat Şenol, Ahmet Tunçbilek ve Şenay Külcü Günay’ın listeleri yarıştı.
Divan başkanlığını Burdur Milletvekili İzzet Akbulut’un yaptığı kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Tansel Dilaver, 3 adaya da başarılar dilerken “bu salondan çıktıktan sonra kazanan CHP olacaktır” diye konuştu.
Partisindeki il başkanlığının önemine dikkat çeken CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, daha önce bu görevde bulunan Yalım Halıcı’nın başarılı çalışmalarıyla Isparta’dan partisine Milletvekilliği kazandırdığını söyledi.
Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından artık CHP’nin ayağa kalkması gerektiğine dikkat çeken Milletvekili Akbulut, “çünkü buna en çok Türkiye’nin ihtiyacı var” diye konuştu.
Akbulut’un ardından İl Başkan adaylarına söz verildi. 2005-2007 yılları arasında CHP’de İl Başkanlığı görevinde bulunan CHP İl Başkan Adayı Ahmet Tunçbilek, “parti olarak eksikliklerimiz açık. Ancak bu eksiklikleri daha çok çalışarak giderebiliriz” dedi.
2012-2014 yılları arasında da il başkanlığı görevinde bulunan CHP İl Başkan Adayı Vedat Şenol ise, partisinde yeniden yapılanmanın olması gerektiğini ifade ederek, yerel seçim sürecine değindi.
CHP İl Başkan Adayı Şenay Külcü Günay da, partisinin gençlere ve kadınlara yol açarak daha dinamik bir hale gelebileceğini söyledi.
Konuşmaların ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları kabul edildi. Daha sonra seçime geçildi. 
Gerçekleştirilen seçimi 119 oyla Vedat Şenol kazandı. Diğer adaylar Şenay Külcü Günay 89 ve Ahmet Tunçilek 40 oy aldı. CHP’nin yeni İl Başkanı daha öncede il başkanlığı görevinde bulunan Vedat Şenol oldu.