Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çalışmalarda sona gelindi

Çalışmalarda sona gelindi

Çalışmalarda sona gelindi

Isparta Belediyesinin yeni otogar alanı için 245 Caddede başlattığı yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarında sona gelinirken, çalışmaların tamamlandığı kısımlarda ise asfalt çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Vatandaşlar yeni otogar alanına kavuşmak için gün sayarken, Isparta Belediyesi de otogar alanı ve bölgesinde hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Otogarın altyapı çalışmaları kapsamında, 245 Caddede Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmaları devam ediyor.

Caddenin en başından başlayan çalışmalarda DSİ’ye ait olan 1.500’lük yağmur suyu hattından başlanarak ana deşarj 1.000’lik betonarme boru döşenmişti. Yeni otogarın hemen yan tarafından Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünce devam eden çalışmalarda 800’lük betonarme, otogarın iç kısmına ise 500’lük hat döşeniyor. Yeni otogar alanı içerisine ve çevresine de yağmur suyu ızgaraları yapılacak. Böylelikle yeni otogar alanının yağmur suyu ve kanalizasyon hatları hazır hale getirilecek.

Bir yandan yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları sürerken diğer taraftan Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, altyapı çalışmalarının tamamlandığı kısımlarda asfalt çalışması yapılıyor. Kazı yapılan yol freze makinesi ile tamamen kazınırken caddeye yeni asfalt döküldü.