Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Buharlı kara tren lokomotifi 15 metre geriye alındı

Buharlı kara tren lokomotifi 15 metre geriye alındı

 Buharlı kara tren

Türkiye’de ilk kez aktif bir tren garına inşa edilen Millet Bahçesi ve 300 kişilik cami inşaatında çalışmalar devam ediyor. Çalışmalarda tren garının ön bölümünde bulunan buharlı kara tren lokomotifi 15 metre geriye alınırken, Millet Bahçesi ve cami çevresinde peyzaj düzenlemesi sürüyor.

Isparta’da 86 bin metrekare alandaki Millet Bahçesindeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla Türkiye’de ilk kez Isparta’da aktif bir tren garına Millet Bahçesi inşa edilmiş olacak. Alan içerisinde tarihi yapıların restorasyonu yapılırken, peyzaj düzenlemesi çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalar kapsamında tren garının önünde bulunan buharlı kara tren lokomotifi 15 metre geriye alındı.

Çalışmalarda ilk olarak lokomotifin alınacağı bölgede zemin çalışması yapılarak, ray yerleştirildi. Daha sonra lokomotif 2 vinç yardımıyla iki parça olarak sorunsuz bir şekilde yeni yerine konuldu. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de buharlı kara tren lokomotifinin yer değiştirme çalışmalarını yerinde inceledi, Millet Bahçesi çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Millet Bahçesi içerisinde yer alan buharlı kara tren lokomotifinin bakımları yapılarak boyanacak. Millet Bahçesine gelen vatandaşlar için burada bir fotoğraf çekim alanı oluşturulacak. Böylelikle tarihe tanıklık eden buharlı kara tren lokomotifi Millet Bahçesine farklı bir renk katacak.

 

Millet Bahçesinin karşı tarafında da 300 kişilik cami inşa edildi. Caminin çevresinde peyzaj düzenlemesi çalışmaları ise sürüyor.