Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN KANDİL MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN KANDİL MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN'DEN KANDİL MESAJI

Yüce Rabbimizin sayısız lütuf ve ihsanı ile ömrümüze rahmet, bereket ve mağfiret, ruhumuza sükûnet katan maneviyat mevsimi olarak nitelendirdiğimiz mübarek üç ayların gölgesi üzerimize düştü. Üç aylar, her yıl heyecanla gelişini beklediğimiz nadide zamanlardır.

 

Recep Ayına ulaşmanın, mübarek üç ayların manevi ikliminin ilk esintisi Regaib Kandilini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bu manevi günlere ulaştıran Cenâb-ı Allah’a hamd ü senalar olsun. Regaib Kandili ile başlayan, Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir.

 

Bu gece, yapılan duaların Yüce Mevla’ya sunulduğu ve onun rahmetinden af ve mağfiret dilenildiği, barış ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği, umut, huzur ve adeta bir müjde gecesidir. Bu mukaddes gece, kendimizi gözden geçirerek, geleceğimizin huzur ve saadeti için en güzel muhasebeyi yapma fırsatıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Regaib Kandili ile üç ayların hemşehrilerime ve İslam Alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyor, Cenâb-ı Hakkın, Recep ve Şaban ayını bizler için mübarek kılmasını, Ramazan’a kavuşturmasını niyaz ediyorum.