Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Barış Gümüş’ten Yerel Basına Destek Sözü

Barış Gümüş’ten Yerel Basına Destek Sözü

Barış Gümüş’ten Yerel Basına

MHP Isparta Belediye Başkan Aday Adayı Barış Gümüş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İmtiyaz Sahibi olduğu Haber Sulh Gazetesi’nin 2’nci yıl dönümü sebebiyle Ramazan Acar Basın Odası’nda gazetecilerle bir araya geldi. Gümüş, yerel yönetimlerle basının uyum içerisinde çalışması gerektiğini kaydederek medya sektörüne ilişkin projelerinden bazılarını da paylaştı.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Belediye Başkan A. Adayı Barış Gümüş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Haber Sulh Gazetesi’nin Özbay Medya bünyesinde yayın hayatına geçmesinin 2’nci yıl dönümünü gazetecilerle birlikte kutladı.

Ramazan Acar Basın Odası’nda medya temsilcileri ve muhabirlerle bir araya gelen Gümüş, tüm meslektaşlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak yerel yönetim ve basın işbirliğine dikkat çekti.

Gümüş, “Yerel yönetimlerle gazeteciler arasında bir uyum olursa kent kazanır. Bu şehrin gelişimi, bu şehrin güzelleşmesi, sorunlarının çözülmesi için kuşkusuz gazetecilerin büyük katkısı var. Bu yüzden de yerel yönetimler eleştirilere açık, hoşgörülü olmak zorunda. Bir uyum ortamının yaratılması son derece önemli” dedi.

MHP Isparta Belediye Başkan A. Adayı Barış Gümüş, “Allah nasip eder de aday olur ve göreve gelirsek bu uyumu sağlayacağız. Yerel basının kendi ayakları üzerinde durabilmesi için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Buradan söz veriyorum. Görev bana nasip olursa yerel basına destek olmak adına yerel basın kuruluşlarımıza 1 asgari ücret tutarında katkı sağlayacağız. Bunu demokrasinin temel taşlarından olan yerel basınımızın hangi şartlarda ayakta kalmaya çalıştığını bildiğimiz için söylüyorum. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ta organizasyon sebebiyle MHP Isparta Belediye Başkan A. Adayı Barış Gümüş’e teşekkür ederek “Sayın Gümüş, bir iş insanı, bir sanayici olarak başarılı işlere imza attı. Medya sektöründe de göz dolduran çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyor ve yerel basının sorunlarına karşı gösterdiği duyarlılık için teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından pasta kesilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kentte görev yapan gazeteciler sıcak ve samimi bir ortamda uzun süre sohbet etme fırsatı buldu.