Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Özhaseki, Tarihi Üzüm Pazarında incelemelerde bulundu

Bakan Özhaseki, Tarihi Üzüm Pazarında incelemelerde bulundu

Bakan Özhaseki, Tarihi Üzüm

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Belediye’nin öncülüğünde yapılan Millet Bahçesi’nin açılışı için Isparta’ya geldi. İlk olarak Vali Aydın Baruş’u ziyarete den Bakan Özhaseki, yine belediyenin öncülüğünde restore edilen Tarihi Üzüm Pazarında incelemelerde bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’de ilk defa aktif bir tren garına yapılan Millet Bahçesi’nin açılış töreni için Isparta’ya geldi.

Bakan Özhaseki’nin Isparta’daki ilk durağı Valilik oldu. Burada kendisine çiçek takdim edilen Bakan Özhaseki’yi Vali Aydın Baruş karşıladı.

Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan Özhaseki’ye Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile AK Parti İl Başkan Vekili Mehmet Ali Ertuğrul eşlik etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Valilik ziyaretinin ardından Isparta Belediyesi’nin öncülüğünde restore edilen Tarihi Üzüm Pazarı’nda incelemelerde bulundu.

Son etap çalışmasının devam ettiği Tarihi Üzüm Pazarı’ndaki esnafları ziyaret eden Bakan Özhaseki, yapılan çalışmalara ilişkin Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den bilgiler aldı.

Tarihi Üzüm Pazarındaki incelemelerden sonra Kaymakkapı Meydanında kurulan Gazze Nöbet Çadırını ziyaret etti.

* “Tarihi Üzüm Pazarı çok güzel bir hale gelmiş”

Amaçlarının Isparta’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek olduğunu söyleyen Bakan Özhaseki, “Merkezde gar civarında yaptığımız Millet Bahçesi’nin açılışını yapacağız. Vilayetimizde Isparta ile ilgili bizim bakanlığımızın ne kadar projesi varsa, çözüm bekleyen işi varsa onlarında zaten hepsini masaya yatırdık. Takip edeceğiz. Bugün dersimiz Isparta olacak. Ne yaparız ne ederiz, şehrimize nasıl fayda sağlarız? Şehrimizi daha nasıl yaşanabilir güzel bir hale getiririz? Onun çalışmalarını yapacağız. Valilikten çıktıktan sonra bundan 3 sene kadar önce gelmiştim. Bu bölgelerde başkanımızla beraber gezdiğimizde sokak sağlıklaştırması projesinin nasıl yapılacağı huşunu inşa etmiştik. Bugünde onların ete kemiğe büründüğünü, gayet güzel bir hale geldiğini gördük.” diye konuştu.

* Bakan Özhaseki: Filistin’de bir vahşet işleniyor

Gazze Nöbet Çadırı önünde İsrail’in saldırılarına tepki gösteren Bakan Özhaseki, “Gazze’de bir vahşet işleniyor. Hastaneler bombalanıyor, eğitim yuvaları bombalanıyor. Anneler, kadınlar, çocuklar öldürülüyor. Dünyanın belki de şimdiye kadar hiç rastlamadığı oranda büyük şiddette bir vahşet, katliam, soykırım ne yazık ki bunları üzülerek söylüyoruz  bunları ifade ederken orada işlenmeye devam ediyor. Medeniyim diyen, ileri ülkeleriz diye  hava atan ve durmadan jandarmalık yapmaya soyunana o ülkelerin hiçbiri dahi sesini çıkarmıyorlar. ‘Ateşkes’ bile diyemiyorlar. Bu kadar büyük bir vahşet olabilir mi? Söyleyecekleri tek şey ‘Barış istiyoruz’ diyecekler bu kadar. ‘Çocukları ve kadınları öldürmeyin’ diyecekler, diyemiyorlar. Üzüntüyle de bunu seyrediyoruz. Bu arada onların sesi olmaya da dünyada bir tek lider kendini adadı. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Son birkaç ay içerisinde gitmiş olduğu ülkeleri, gittiği liderleri, konuştuğu insanları takip ediyorsanız, onlarca liderle telefon trafiği dahil olmak üzere ziyaretler yaparak bu hassasiyeti Cumhurbaşkanımız dile getiriyor. Bu gayretlerin neticesinde dünya kamuoyunda İsrail’e karşı öfke patlaması var. Masum sade insanların hepsi İsrail’in bu yapmış olduğu bu katliamı kınıyorlar ve lanetliyorlar.” diye ifade etti.

Özhaseki açıklamalarından sonra Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin Isparta İl Başkanlığını ziyaret etti.