Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ara tatil sonrası ilk ders zili Pazartesi günü çalacak

Ara tatil sonrası ilk ders zili Pazartesi günü çalacak

Ara tatil sonrası ilk

Ara tatil sonrası ilk ders zili Pazartesi günü çalacak

Isparta’da 86 bini aşkın öğrenci ders başı yapacak

 

 

Ülke genelinde olduğu gibi Isparta’da da 10 Kasım Cuma günü itibariyle başlayan ara tatil sona eriyor. Isparta’da 86 bini aşkın öğrenci için eğitim ve öğretim, ilk ara tatilin ardından 20 Kasım Pazartesi günü kaldığı yerden devam edecek.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler, eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatilinin ardından 20 Kasım Pazartesi günü ders başı yapacak.

Isparta’da da 86 bin 850 öğrenci ve 6 bin 367 öğretmen için 10 Kasım Cuma günü itibariyle başlayan ara tatil sona eriyor. Öğrenciler pazartesi günü ilk ara tatilin ardından yeniden eğitim ve öğretime devam edecek.

Kasım ayı ara tatilinde öğretmenlerin seminerleri son kez çevrim içi yapıldı. Öğretmenler, mesleki eğitim sunumlarına katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre, yarıyıl tatili 22 Ocak 2024 Pazartesi başlayıp 2 Şubat 2024 Cuma tamamlanacak. İkinci ara tatil ise 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında uygulanacak.

Eğitim öğretim yılı kapanışı ise 14 Haziran 2024’te gerçekleşecek.

Öte yandan ikinci dönemde 8’inci ve 12’nci sınıfların sınav maratonu var. Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav 2 Haziran Pazar günü yapılacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı da 8-9 Haziran tarihlerinde.