Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKSU ve YENİŞARBEMLİ TURİZM ile CANLANACAK

AKSU ve YENİŞARBEMLİ TURİZM ile CANLANACAK

AKSU ve YENİŞARBEMLİ TURİZM

 

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Adayları M. Tamer Cantekin ve Hüseyin Yıldızhan seçim çalışmaları kapsamında dün Aksu ve Yenişarbedemli’ye gittiler. Her iki ilçenin en ücra noktasına kadar giden CHP’liler, halkın talep ve beklentilerini dinlediler. Ziyaretlere ilişkin konuşan M. Tamer Cantekin: “Bu iki ilçemizde bazı sebepler nedeniyle sanayi oluşumu gerçekleşmiyor. Tarım ise beklenilen seviyede değil. CHP olarak bu iki ilçemize özel hazırladığımız rapor doğrultusunda EKO TURİZMİ hayata geçireceğiz. Türkiye’nin cennetten köşe 2 ilçesini EKO TURİZMİNİN Başkenti yapmanın sözünü veriyoruz” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Adayları Tamer Cantekin ve Hüseyin Yıldızhan Aksu ilçe merkezinde ve köylerinde ziyaretlerini sürdürdü. Aksu ilçesi merkezinden sonra ilçeye bağlı Koçular ve Yakaafşar köylerini ziyaret eden CHP heyeti, köy sakinlerinin ve çiftçilerin sorunlarını dinlediler.

Köy sakinlerinin sıcak karşılamasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren milletvekili adayı Tamer Cantekin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 ‘ Anamas Dağları’nın eteklerine kurulmuş bu şirin ilçemizde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. İnanç ve eko turizmine uygun olan AKSU ilçemiz, partimizin turizm politikalarından ivedilikle yararlandırılacak. Aksu, Yörüklerin vazgeçilmezi olduğu için bu kültüre uygun çalışmalar hayata geçirilecek. Bölge de sanayileşme mümkün olmadığı için turizm politikaları hemen hayat bulacak.  Bu sayede işsizlik minimuma indirilecek, genç nüfusta şehir merkezine ya da başka şehirlere göç etmeyecek. Önceki gün Sütçüler ilçesinde çiftçi ve vatandaşın sorunlarını dinledik, bugün ise Aksu ilçesinde sizlerleyiz. Görüyoruz ki gelen şikayet ve talepler hep aynı yönde, bizler çözümü biliyoruz sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi 4.sıra Milletvekili Adayı Hatice Yıldız’ın da ata toprağı olan Yakaafşar’ı da ziyaret eden milletvekili adayları, Hatice Yıldız’ın ata ocağı önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

CHP HEYETİ YENİŞARBADEMLİ’DE

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları seçimlere kısa bir süre kala hızına hız kattı.

İlçe ve köy ziyaretlerini aralıksız sürdüren heyet sıkmadık el bırakmıyor. Aksu ilçe ziyaretinin ardından CHP Milletvekili adaylarının durağı 3. Sıra Milletvekili adayı Hüseyin Yıldızhan’ın ata ocağı Yenişarbademli ilçesi oldu. Milletvekili adaylarına ilçe ziyaretinde , Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yıldız ,Yenişarbademli CHP ilçe başkanı, Yenişarbademli eski Belediye Başkanı Mustafa Erdem ve partililerde eşlik etti. Kalabalık ve görkemli bir şekilde milletvekili adaylarını karşılayan Yenişarbademli ilçesi sakinleri milletvekili adaylarına başarılar dileyerek ‘değişim şart’ dedi.

Esnaf ziyaretlerinin ardından ilçe kıraathanesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek kendilerini tanıtan milletvekili adayları yapacakları icraatlerden de söz etti.

Yenişarbademli’nin evladı olan Hüseyin Yıldızhan memleketinden tam destek göreceklerinden hiçbir şüphesinin olmadığını belirterek açıklamalarına şu şekilde devam etti. ‘ Tek adam zihniyetinden kurtulup, istişare yoluyla yönetmemiz lazım artık ülkeyi. Yenişarbademli ilçesinin sorunlarını biliyoruz. Göreve geldiğimiz zaman kapalı devre sulama sistemini bitireceğiz, Şarkikaraağaç yolu var yapılması beklenilen, Aksu yolu var yapılması gerekilen bakıldığı zaman Yenişarbademli’de çok eksik görüyoruz. Bu güzel ilçemiz ne yazık ki hakkını alamıyor ama bizler göreve geldiğimizde millet ittifakı olarak bu sorunlara neşteri vuracağız, mevcut hükümet tefecilere aktarıyor buraya aktarılması gereken paraları, sizlerin desteği ile göreve geldiğimiz zaman bu tefecilere aktarılacak paraları ilçemize ve hizmetlere aktaracağız.’ Dedi.

Yıldızhan’ın konuşmasının ardından söz alan CHP Isparta Milletvekili Adayı Tamer Cantekin ise istihdam ve torpil konularına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi;

‘Ben işim gereği yatırım ve istihdamı çok iyi bilen bir kardeşinizim. Bugün baktığımızda köylerimiz bomboş bundan 20 sene sonra maalesef köy diye bir şey kalmayacak. Biz gençlerimize üretim ve istihdam yaratarak köylerde tutmak istiyoruz. Hayvancılık ve tarım politikalarını iyileştirmek istiyoruz, hepsinin de çözümünü biliyoruz. Günümüzde maalesef üniversite mezunu kardeşlerimizin bile iş bulamadığını bulsa bile torpillerin yarıştığını görüyoruz” dedi.