Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLMİŞ”

“AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLMİŞ”

"AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLMİŞ"

CAMİYE AYAKKABI İLE GİRDİ…

“AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLMİŞ”

Isparta’da bir şahsın, camiye ayakkabıyla girip, imamın yanına giderek cami ve ezandan rahatsız olduğunu ifade etmesi büyük tepki toplamıştı. Yaşanan skandal olayla ilgili Isparta İl Müftülüğü de harekete geçerek suç duyurusunda bulundu.

 

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu kişi hakkında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan derhal soruşturmaya başlandı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada; şüphelinin akıl sağlığının yerinde olmadığına dair daha önceden düzenlenmiş raporların bulunduğu, olay akabinde Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi’ne yatışının yapıldığı belirtildi.

 

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cem Sağdıç imzalı açıklamada; “Bazı yazılı ve görsel yayın kuruluşlarında yer alan haberlere konu 21/09/2023 tarihinde Isparta’da meydana gelen, Isparta Vanlı Camii’nde namaz kılındığı sırada Ç.A isimli kişinin camiye ayakkabılarıyla girerek, görevli imama ezan sesinden rahatsız olduğunu söylediğine ilişkin iddialarla ilgili olarak adı geçen hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan derhal soruşturmaya başlanılmış olup, şüphelinin akıl rahatsızlığı nedeniyle çevrede bilinen biri olduğu, yine olay akabinde Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi’ne yatışının yapıldığı, adı geçenin akıl sağlığının yerinde olmadığına dair daha önceden düzenlenmiş raporların bulunduğu, bu raporlara istinaden mahkeme tarafından vesayet altına alınmasına (kısıtlanmasına) karar verildiği anlaşılmış olup, soruşturmaya devam edilmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.