Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ YARARLANACAKLARIN HALK OTOBÜSLERİNDEN DİJİTAL KARTLARINI ALMASI GEREKİYOR

TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ YARARLANACAKLARIN HALK OTOBÜSLERİNDEN DİJİTAL KARTLARINI ALMASI GEREKİYOR

TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ YARARLANACAKLARIN

TOPLU TAŞIMADAN ÜCRETSİZ YARARLANACAKLARIN HALK OTOBÜSLERİNDEN DİJİTAL KARTLARINI ALMASI GEREKİYOR

Isparta Belediyesi’nin Halk Otobüsleri Kooperatifine verdiği destekle 65 yaş ve üzeri ile engelli vatandaşlar toplu taşımadan yeniden ücretsiz olarak yararlanacak. Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner, hem halk otobüsü esnafını hem de toplu taşımadan ücretsiz yararlanan vatandaşın lehine bir karara imza atan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Isparta’da da şehir içi ulaşımı sağlayan Halk Otobüsleri Kooperatifi, artan maliyetleri gerekçe göstererek 65 yaş ve üzeri ile engelli vatandaşların ücretsiz binişini 4 günün dışında iptal etme kararı almıştı. Alınan kararın ardından Isparta’da devreye Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen girdi.

Başkan Başdeğirmen, belediyenin sağladığı destekle 65 yaş ve üzeri ile engellilerin toplu taşımadan yeniden ücretsiz bir şekilde yararlanmasını sağladı.

Başkan Başdeğirmen’in hem vatandaşı hem de otobüs esnafını mağdur etmeden yaşanan sorunu çözüme kavuşturduğunu belirten Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner, “Türkiye Halk Otobüsleri Birliği’mizin bildiğiniz gibi 17 kim itibari ile 81 vilayette 28 bin halk otobüsü esnafının katılmış olduğu artan maliyetler ve ücretsiz binişlerin aşırı artmasından dolayı ücretsiz binenleri taşıyamama noktasında bir karar vardı. Bizde bu karara bağlı olduğumuz üst kurulun almış olduğu karara uymuştuk. Tabi bu süreçte vatandaşımız ister istemez mağdur oldu. Araçlarımıza binemedi. Isparta Belediye Başkanımız da konuya el atarak bir çok belediye başkanının yapmadığını yaparak, burada ne halk otobüsü esnafının mağdur olmasını ne de engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın mağdur olmasını önüne geçerek Isparta Belediye Meclisi’mizin meclis gündemine konuyu getirerek bahsedilmesi noktasında bir irade ortaya koydu. Ben tabi tüm halk otobüsü esnafımız adına  bizleri bu mağduriyetten kurtardığı için sayın belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tabi Engelliler Derneği ve Emekliler Derneği de mutlaka ziyaret edecektir söyleyecektir ama ben onlar adına da çok teşekkür etmek istiyorum çünkü ister istemez bir hak mağduriyeti ortaya çıkmıştı. Ben sadece şunu rica etmek istiyorum ücretsiz araçlarımızı kullanan vatandaşlarımızdan. Hakkaniyetli kullansınlar. Dijital kent kartlarını alsınlar ki ay sonuna kadar  bunları almaları mecburi. Bunların otokontrolü takibi noktasında dijital kartlarla takip edeceğiz. Bundan sonra otobüslerimizi belediye başkanımızın desteği ile kullanabilirler.” diye konuştu.