Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenciler sordu, Başkan Başdeğirmen içtenlikle yanıtladı

Öğrenciler sordu, Başkan Başdeğirmen içtenlikle yanıtladı

Öğrenciler sordu, Başkan Başdeğirmen

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Boğaziçi Koleji 3.sınıf öğrencilerini belediyede misafir etti. Öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, öğrencilerden özellikle su kullanımı konusunda tasarruflu olmalarını istedi, çocuk kütüphanesi projesiyle ilgili onlara bilgi verdi.

 

Isparta Boğaziçi Koleji 3.sınıf öğrencileri Hayat Bilgisi Dersinin Yönetim Birimleri konusu kapsamında şehirdeki yöneticileri ziyaret ediyor, onların çalışmalarını yerinde görüyor. Bu kapsamda öğrenciler Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile bir araya geldi. Belediye Meclis salonunda gerçekleşen ve öğretmenlerin de yer aldığı buluşmada Başkan Başdeğirmen, öğrencilerin merak ettiği soruları içtenlikle yanıtladı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, öğrencilerin doldurduğu Meclis Salonunun neşeli, heyecanlı olmasının kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, “Hepiniz güzel çocuklarsınız. Rabbim sizleri nazarlardan saklasın. İnşallah zamanı geldiğinde sizlere bu koltuklarda oturmayı nasip etsin. Sizlerin sözleri bizim için çok önemli. Hepimiz Isparta’da yaşıyoruz. Şehrimizde gördüğünüz eksiklikler olabilir, olması gerektiğini düşündüğünüz bazı hizmetler olabilir. Biz de sizden aldığımız bilgiler dahilinde eksikliklerimiz varsa onları tamamlayarak sizlerin şehrimizde daha iyi yaşamasını sağlamaya çalışacağız” dedi.

Öğrenciler tek tek söz alarak akıllarındaki soruları yöneltirken, talep ve isteklerini ilettiler. Kimi öğrenciler çocuk oyun alanları, lunapark, daha fazla ağaç dikilmesini, kimi öğrenciler ise yakından takip ettikleri gündem kapsamında konutların depreme dayanıklı yapılmasını istediler. Öğrenciler Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e sorularını yöneltirken bu sorulardan biri de  ‘Size ne gibi şikayetler geliyor?’ oldu.

Öğrencilerin bu sorularına içtenlikle tek tek yanıt veren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, çoğunlukla otopark konusunda şikayetler aldıklarını, bu şikayetler arasında da en fazla gelen şikayetin engelli otoparklarına park yapılması olduğunu söyledi. Engellilere yönelik otoparklarda yapılan düzenlemeler hakkında öğrencilere bilgi veren Başkan Başdeğirmen, “Ayrıca yollarda çift sıra park yapmaktan da şikayetler geliyor. Onun için bize gelen şikayetlerin çoğu trafikten geliyor” dedi.

Bir öğrenci de belediye tarafından eğitime yönelik yapılan çalışmaları ve yatırımları sordu. Isparta Belediyesi’nde eğitim alanıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün ilgilendiğini belirten Başkan Başdeğirmen, “Müdürlüğümüz kurslar veriyor, dersler veriyor. Eğitim alanında çalışmalar yapıyor” şeklinde konuştu.

Diğer bir öğrenci de Isparta’nın su sorunu yaşayıp, yaşamadığını sorarken Başkan Başdeğirmen, “Şehrimizin şuan için herhangi bir su sorunu yok. Ama suyun tasarruf edilmeden kullanılma sorunu var. İhtiyaçtan çok daha fazlasının kullanılması sorunumuz var. Ülkemizin birçok ilinde su sorunu baş göstermeye başladı. Ama bizler çok dikkat etmezsek, suyumuzu tasarruflu kullanmazsak önümüzdeki dönemlerde su sorunumuz olacaktır. Suyu tasarruflu kullanmamız gerekiyor. Sizlerden en çok istediğimiz budur ” cevabını verdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehre çocuk kütüphanesi yapılması yönünde gelen bir talebi öğrenciler arasında oyladı. Oylama sonucunda oybirliği ile şehre çocuk kütüphanesi yapılması istendi. Bunun üzerine Isparta Belediyesi’nin Çocuk Kütüphanesi Projesiyle ilgili bilgi veren Başkan Başdeğirmen, “Gülkent kavşağının altında bir bahçe var. Oraya çocuk kütüphanesi yapıyoruz. Projemiz hazırlandı” diye konuştu.

Hayvanat bahçesi yapılmasıyla ilgili gelen talebi de oylatan Başkan Başdeğirmen, çıkan sonuca göre karar vereceklerini belirtti. Oylama sonucunda eşit oy çıktı. Bunun üzerine Başkan Başdeğirmen, öğrencilere neden hayvanat bahçesi isteyip, istemediklerini sordu. Hayvanat bahçesi isteyen öğrenciler hayvanları görmek istediklerini belirtirken, istemeyenler hayvanların doğal hayatlarında yaşamlarını sürdürmeleri gerektiğini ifade ettiler.  Öğrencilerden alınan cevaplar sonucunda tekrar oylama yapılırken bu kez oy çokluğu ile hayvanat bahçesi yapılmaması kararı alındı.

Başkan Başdeğirmen, belediyenin ve belediye meclisinin çalışmalarının bu şekilde öğrencilere anlatmış oldu. Başdeğirmen, “Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi. Öğrenciler de Başkan Başdeğirmen’e teşekkürlerini iletti.

Buluşmanın sonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, gelen 3 sınıfa birer adet basketbol, futbol ve voleybol topu hediye etti, tüm öğrencilere hediyeler verdi.