Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Mutluyuz, bu başarıyı gururla izliyoruz”

“Mutluyuz, bu başarıyı gururla izliyoruz”

“Mutluyuz, bu başarıyı gururla

Başkan Başdeğirmen, yerli ve milli gururumuz TOGG’u test etti

“Mutluyuz, bu başarıyı gururla izliyoruz”

 

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un sürücü koltuğuna geçerek, aracı test etti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eşi Şadiye Başdeğirmen ve aracın sahibi Emrah Tuygun ile birlikte TOGG’la şehir turu atarken, vatandaşlarda araca büyük ilgi gösterdi. Sürüş deneyimini paylaşan Başkan Başdeğirmen, “Yıllardır farklı otomobilleri kullandım ama TOGG bambaşka bir deneyim oldu. Bu başarıyı gururla izliyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve bu işin içerisinde emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un ilk üretilen araçlarından birisinin teslimatı Isparta’da Emrah Tuygun’a yapıldı.  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehre gelen ilk TOGG aracının sürücü koltuğuna geçerek, test etti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e araç içerisinde eşi Şadiye Başdeğirmen ve otomobilin sahibi Emrah Tuygun eşlik etti. Başkan Başdeğirmen, sürücü koltuğunda TOGG’la şehir turu atarken, Isparta caddelerinde TOGG’u gören vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlar zaman zaman TOGG’un önünü keserek, bol bol fotoğraf çektirdi.

Kaymakkapı Meydanına gelindiğinde TOGG’u trafik polisi durdurdu. Isparta Trafik Denetleme Şube Müdürü Durmuş Ali Özkan, Türkiye’nin yerli ve milli ilk otomobili olan TOGG’u kontrol etmek istediklerini belirtirken, Başkan Başdeğirmen de yerli ve milli ilk otomobil TOGG’un gurur verici olduğunu ifade etti. Başkan Başdeğirmen, “TOGG’umuzun ilk kontrolünü yapacaksınız. İnşallah daha iyilerini üreterek dünyaya nam salacağız Allah’ın izniyle” dedi. Trafik polisleri TOGG’un evraklarını kontrol ederken, herhangi bir olumsuzluk olmadığını söylediler.

Isparta Trafik Denetleme Şube Müdürü Durmuş Ali Özkan, dünyada geçerli testleri başarı ile geçmiş olan TOGG’un trafik şartlarına uygun olduğunun evrakların incelemesinden sonra anlaşıldığını belirterek, “Arazi şartları da göz önünde bulundurulduğunda Isparta’mıza çok uygun olduğu görülüyor. İnşallah polis olarak bu aracımızı daha yaygın olarak Isparta yollarında görmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de polis teşkilatının da TOGG kullanmasını temenni ettiğini söyleyerek, “Polis teşkilatımızın da yerli ve milli otomobilimizi kullanmasıyla gurur duyarız. İnşallah en kısa zamanda bu gerçekleşecektir” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, TOGG ile şehir turu attı. Vatandaşlar yerli ve milli otomobil TOGG’a büyük ilgi gösterdi. Başkan Başdeğirmen, “Ülkemize yerli ve milli aracımız hayırlı olsun” dedi.

Direksiyon koltuğunda TOGG’un sürüş deneyimini anlatan Başkan Başdeğirmen, aracın güzel bir sürüşe sahip olduğunu, yıllardır farklı otomobiller kullandığını ancak TOGG’un çok farklı olduğunu ifade etti. TOGG’un milli gurur olması dolayısıyla kendilerine farklı bir haz verdiğine değinen Başkan Başdeğirmen, “Vatandaşlarımız çok mutlu olarak araca bakıyorlar. Yıllarca başka ülkelerden gelen araçları kullandık. Isparta’mıza da milli ve yerli aracımızın gelmesi bambaşka güzel bir duygu. Bu başarıyı gururla izliyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve bu işin içerisinde emek verenlere teşekkür ediyorum. Allah bize bu aracı daha da geliştirerek başka ülkelere göndermeyi ve oralarda kullanımını artırmayı nasip etsin. İnanın harika bir araç, anlatılması çok zor. Çok mutlu oldum. Bu imkanın bize tanınmasına vesile olan Cumhurbaşkanımız, devlet büyüklerimiz, bakanlarımız, imalatı yapan çalışanlarımız ve iş insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Arabayı gören önüne atlıyor, aracı görmek istiyorlar, fotoğraf çektirmek istiyorlar. Bir Türk olarak gururlanıyoruz. Isparta’ya ilk gelen araç olduğu için çok ilgi görüyor” görüşlerinde bulundu.

Şadiye Başdeğirmen de TOGG’un milli gururumuz olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür ederken, “Yarınlarımıza çok güzel bir miras bırakacağız. Memleketimize, milletimize hayırlı olur inşallah” dedi.

Vatandaşlar Cumhuriyet Caddesinde TOGG’un önünü keserek, Başdeğirmen çifti ve araçla bol bol fotoğraf çektirdiler. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, TOGG’un çok güzel bir araç olduğunu söyledi. Yıllarca farklı ülkelerin araçlarını kullandıklarına değinen Başkan Başdeğirmen, “Yağ gibi gidiyor denir, bu araç da öyle yağ gibi gidiyor. Bu aracı kullanmaktan mutluluk duydum. Ülkemize ait olması bambaşka bir duygu. Kullanırken çok farklı duygular yaşadım ancak aracı gören vatandaşların ilgi ve alakasının bir otomobilden öte milli duygularla sahiplenmeleri çok farklı heyecan verdi. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türk iş insanlarımızın girişimleri, mühendislerimiz ve çalışanlarımızla üretilen bir aracı kullanmak ve bu aracın ülkemizde olması bambaşka bir duygu. Uçağımızı, gemimizi üretiyoruz. Savunma sanayide iyiyiz. O kadar güçlü ülkeyiz ki Allah’ın izniyle daha iyilerini yapacağız. Cumhurbaşkanımıza ve bu işin içerisinde olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.