Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MUHTARLARIMIZI GÜÇLÜ KILMAK İSTİYORUZ

MUHTARLARIMIZI GÜÇLÜ KILMAK İSTİYORUZ

MUHTARLARIMIZI GÜÇLÜ KILMAK İSTİYORUZ

CHP Milletvekili Adayları Hikmet Yalım Halıcı ve Hatice Yıldız, merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Milletvekili adayı Yalım Halıcı, “Muhtarlar ne kadar güçlü olursa demokrasiye o derece katkı verebilirler. Muhtarlarımızı güçlü kılmak istiyoruz” dedi. Milletvekili Adayı Hatice Yıldız da “Her zaman muhtarlarımızın yanında olacağız. Onlardan güç alacağız, onlara güç vereceğiz” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili Adayları Hikmet Yalım Halıcı ve Hatice Yıldız, beraberlerinde Millet İttifakı bileşeni partilerin il başkanları, belediye meclisi üyeleri ve parti yöneticileri ile birlikte merkez mahalle muhtarları ile kahvaltıda buluştu.

Barida Hotel’s de gerçekleşen buluşmada konuşan Milletvekili Adayı Hikmet Yalım Halıcı, “14 Mayıs’a çok kısa bir süre kaldı. Bugün de Ispartalı muhtarlarımızla bir araya geldik. Hem kendimizi ifade edelim, hem onları dinleyelim istedik. İl Başkanlığım döneminde de muhtarlarımızla sürekli iletişim halindeydik. Muhtarlar bu seçim sürecinde de diğer zamanlarda da yoğun bir tempoda çalışıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Muhtarların demokrasinin temel taşı olduklarını kaydeden Halıcı, “Bu topraklarda yapılan ilk seçim 1833 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yapılan bir muhtarlık seçimidir. 1833 Kastamonu’nun Taşköprü ilçesi ve bir muhtarlık seçimidir. Yani milletvekillerinden, başbakanlardan önce yapılan seçim bir muhtarlık seçimidir. O nedenle biz muhtarları demokrasinin temel taşı olarak tanımlıyoruz. Yani işin başlangıcında demokrasiyi bu ülkeye gelirken işin başlangıcında bir muhtarlık seçimi vardı. O nedenle bunun üzerinde duruyoruz” diye konuştu.

Demokrasinin güçlü olmasının muhtarların güçlü olmasına bağlı olduğunu dile getiren Halıcı, “Muhtarlar ne kadar güçlü olursa demokrasiye o derece katkı verebilirler. Muhtarlarımızı güçlü kılmak istiyoruz. Muhtarlık seçimlerinde hala birleşik oy pusulası kullanılmıyor. Bu konuda bir atılması gerekiyor ve o adımı biz atacağız. Muhtarlara yardımcı personel verilmesi gerekiyor. Muhtarlarımızın buna ihtiyacı olduğunu görüyoruz. İnşallah 14 Mayıs sonrası icra makamına gelirsek bu konudaki çalışmaları da nihayete eriştireceğiz” dedi.

Muhtarların bir bütçesi olması gerektiğini de savunan CHP Milletvekili Adayı Yalım Halıcı, “Muhtarlarımızın bir bütçesi olması gerekiyor. Merkez mahalle muhtarlarımızın, köy muhtarlarımızın bir bütçesinin olması gerekiyor. Muhtarlar Türkiye’de bir kamu kurumu gibi değerlendirilmiyor. Yeni bir muhtarlık yasasının çıkarılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YAPILAN İŞLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

YAPILAMAYANLARI YAPMAYA GELİYORUZ

Isparta’ya hizmet etmek için genç bir ekiple yola çıktıklarını söyleyen Halıcı, “Bizler Isparta sevdalıları olarak yola çıktık. Yüksek bir enerji ile kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz” dedi. Halıcı, “Yapılan işler için teşekkür ediyoruz, ancak yapılamayanları da yapmaya talibiz. Yol konusu, kapalı devre sulama konusu, teşvikler konusu. Bakın Isparta’da üniversite öğrenci sayısı her geçen gün azalıyor. Nerede hata yapılıyor bunu masaya yatırmamız lazım. Yine tarım, tarımsal sanayi, meyvecilik, tıbbi aromatik bitkiler konusunda atılımlar yapmak zorundayız. Burada Isparta ekonomisine katkı sağlayacak bir durum var. İstişareye önem veren bir bakış açımız var. Ekonomi, eğitim, sağlıkta yaşanan sorunları güçlü bir parlamenter sistemle çözebiliriz. Bir kez daha söyleyelim, ortak akılla yönetilecek Türkiye. Biz ülkeyi yönetmeye talibiz. Bundan sonra da sizlerle yakın çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Milletvekili Adayı Hatice Yıldız da konuşmasında “Demokrasinin en eski, en temel öğelerinden biri muhtarlık müessesidir. Ben bütün muhtarlarımıza hoş geldiniz diyorum. Bugün geldiğimiz noktada muhtarlara gerçekten hak ettikleri yetkiler, hak ettikleri haklar verildi mi? Diye sormamız gerekiyor. Verilmediğini görüyoruz. Sizler de bu seçim sürecinde biz siyasiler kadar yoğun bir çalışma temposu içerisindesiniz. Emeklerinize sağlık.” Dedi.

Yıldız, “Şimdi Türkiye bir değişimin eşiğinde.  Önümüzdeki seçimler çok önemli. Bu değişim kaçınılmaz. Biz bütüncül politikalarımızla, birleştirici gücümüzle, ötekileştirmeyen yaklaşımlarımızla ve güler yüzümüzle ülkeyi yönetmeye talibiz. Sizlerden yetki istiyoruz. İcra makamlarında olalım ki, projelerimizi hayata geçirebilelim. Ülkemiz oldukça zengin bir ülke. Ama önemli bir problemimiz var. Zengin kaynakların adil bölüşümü sağlanamıyor. İşte biz bunun için yola çıktık. Var olan zengin kaynaklarımızı eşit paylaşmak, hizmet için kullanmak için yola çıktık” diye konuştu.

Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi de konuşmasında “Ben bu nazik davetleri için CHP Milletvekili adaylarına teşekkür ediyorum. Bizleri seçim süreci dışında da hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. 14 Mayıs seçimleri inşallah ülkemiz için hayırlara vesile olur. Başarılar diliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından milletvekili adayları Yalım Halıcı ve Hatice Yıldız, merkez mahalle muhtarları ile uzun uzun sohbet etme fırsatı buldu.