Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Küçük Evler Büyük Yaşamlar

Küçük Evler Büyük Yaşamlar

Küçük Evler Büyük Yaşamlar

Dünya genelinde Tiny House olarak adlandırılan küçük evlerde, geleneksel bir evden beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Isparta’da da genç girişimci Arda Sapan tarafından satışı yapılan Tiny House sizler için araştırdık.

Tiny House Work ortaklarından Arda Sapan merak edilen soruları Muhbir32 okuyucuları için cevapladı.

Tiny House, minimalist yaşam felsefesi ve sadelik ana temasıyla tasarımı yapılan, genellikle doğa ile iç içe bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih ettiği; küçük boyutlu, işlevsel, gereksiz alanlar barındırmayan 30 metrekareye kadar küçük ev modelidir. Tiny House, sabit ya da mobil tarzda kullanılabilir. TİNY HOUSE hakkındaki bütün merak edilenleri cevaplandıran Arda Sapan şu ifadelere yer verdi:

TİNY HOUSE WORK NEDİR?

CEVAP: Biz küçük evler büyük yaşamlar sloganı ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan bir firmayız inançlı ve uzman kadromuz ile sizlere minimal ve doğal bir yaşam vaat ediyoruz.

TİNY HOUSE NASIL YAPILIR?

Tiny House yapımı teknik bilgi, profesyonel teknik ekipmanlar ve konusunda uzman mimar ekibi gerektirir. Olumsuz hava koşullarına koruyucu olabilecek malzemelerle üretilen hafif ve dayanıklı duvar malzemesi, yalıtım, çatı ve giderler için gerekli malzemeleri seçerken oldukça dikkatli olunmalıdır. Yapım aşamasında çevreci bir yaşam felsefesine sahip, işlevsel malzemeler kullanılmalıdır.

TİNY HOUSE İÇİN İMAR GEREKİR Mİ?

CEVAP: Koyduğunuz yerin imarlı veya imarsız olmasına gerek yoktur bu nedenle imarsız araziye rahatlıkla TİNY HOUSE modelini taşıyıp yeni evinizin keyfini sürebilirsiniz.

Tiny House Maliyetleri Ne Kadar?

CEVAP: TİNY HOUSELERİN maliyetleri isteklerinize ve malzeme kalitesine göre değişiklik gösterebilir bu nedenle sabit bir fiyat vermek oldukça zordur ama isteklerinizi karşılayacak sıcacık bir yuvanın fiyatı yaklaşık 500 Bin Türk Lirası civarıdır.

Tiny House için MTV ödenir mi?

CEVAP: Tiny House’larda herhangi bir motor aksamı olmadığından dolayı MTV den muafiyeti vardır.

Tiny House Trafiğe Çıkabilir Mi?

CEVAP: Üretmiş olduğumuz TİNY HOUSE modellerimiz kara yolları yönetmeliğine uygun olup O2 ÇEKME BELGELİ ruhsattan oluşmaktadır.

Tiny Houseleri Hangi Araçlar Çeker?

CEVAP: TİNY HOUSELER 2.5 3 ton ağırlığındadır o yüzden sıcak yuvanızı istediğiniz yere götürmek için 4×4 veya Torku yüksek araçlar tercih etmenizde fayda vardır.

Tiny House Avantajları Nelerdir?

CEVAP: Aslında TİNY HOUSE tercih etmenin birçok farklı sebebi olabilir söz konusu bu farklılıklar ise bireyden bireye farklılık gösterilebilir. Kendi istekleriniz doğrultusunda dizayn edilen TİNY HOUSE’ler bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Böylelikle kendine minimalist bir yaşamı benimsemiş ya da doğa ile iç içe yaşayıp inzivaya çekilmek isteyenlerin veya sadece seyahat etmek isteyeceklerin bütün avantajlarını ihtiyaçlarını TİNY HOUSE WORK ile bir araya getirdik.

TİNY HOUSE KIŞIN SOĞUK OLUR MU?

CEVAP: Tiny House’lar iyi bir yalıtıma sahip olduktan sonra kışın sıcak ve konforlu yazın İse serin ve rahat olabilir. İyi yalıtılmış duvarlar çift camlı pencereler ve doğru ısı sistemleri ile yaz ve kış aylarında çok rahat edersiniz.

Tiny House Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

CEVAP: 1-Malzeme kalitesi ve yapı güvenliğine dikkat etmelisiniz.

2-Yerel yasal düzenlemeler ile ilgili bilgi alın her belediyenin imar yönetmeliği farklıdır bu nedenle araştırmanızda fayda vardır.

3-İç mekan düzenlemesi ve kullanım alanları ile ilgili bilgi edenin.

4-Son olarak doğru ve düzgün bir firma seçin TİNY HOUSE WORK gibi.