Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köy Yaşam Merkezlerinde Arıcılık Desteklemeleri Başladı

Köy Yaşam Merkezlerinde Arıcılık Desteklemeleri Başladı

Köy Yaşam Merkezlerinde Arıcılık

Köylerden kentlere göçün önüne geçilmesi adına devletimiz tarafından kırsalda yaşayan vatandaşlara yönelik desteklemeler tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda Isparta Valiliği öncülüğünde hazırlanan bir proje ile Köy Yaşam Merkezi açılan Aliköy, Güneyce ve Kayı köylerinde Halk Eğitimi Merkezi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Isparta İl özel İdaresinin katkıları ile açılan arıcılık kursunu bitiren 75 katılımcıya arıcılık belgesi düzenlenen bir tören ile verildi.

İl Genel Meclisi salonunda düzenlenen Programa Vali Vekili Hamdullah Suphi Özgödek, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Tarım ve Orman İl Müdürü Eyüp Adıgüzel, İl Özel idaresi Yol Şube Müdürü Turgut Kara, köy muhtarları ve kursiyerler katıldı.

Törende Konuşan Vali Vekili Özgödek, merkeze bağlı 3 köyde köy başına 25 kişi olmak üzere arıcılık kursunu bitiren toplam 75 kişiye %75’i devlet destekli kovanların arıları ile birlikte teslim edildiğini belirterek bu tür destekleme çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.  

Ardından açılan kursları başarıyla bitiren vatandaşlara kurs bitirme belgeleri ve kovanları Vali Vekili Hamdullah Suphi Özgödek ve diğer katılımcılar tarafından verildi.