Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kararı yargıya taşıyacağız”

“Kararı yargıya taşıyacağız”

“Kararı yargıya taşıyacağız”

Özel Halk Otobüsleri’nin ücretsiz taşımayla ilgili kararına emeklilerden tepki

“Kararı yargıya taşıyacağız”

Özel Halk Otobüsleri Kooperatiflerinin Türkiye genelinde aldığı 65 yaş ve üstü ile ücretsiz taşımalarla ilgili aldığı karara Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal tepki gösterdi. Alınan kararın emeklileri mağdur ettiğini belirten Ersal, “bir düzelme olmadığı takdirde konuyu yargıya taşıyacağız” dedi.

Özel halk otobüsü esnafı, ücretsiz taşımalarla ilgili flaş bir karar aldı.

Buna göre her ayın sadece 4 günü 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz taşınacak.

Karara ilk tepki Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal’dan geldi; “Halk otobüslerinin yaptığı bu uygulama çok yanlış. Kanun var bu konuda.”

65 yaş ve üstü vatandaşların çıkan kanun kapsamında toplu taşımadan ücretsiz yararlandığını belirten Başkan Ersal, “Halk Otobüsleri Kooperatifleri bir açıklama yaptı bu konuda. Tabi bu yıllarca süre gelen bir süreç biz bunu takip ediyorduk. Önceden verilmiyordu. Sonradan verildi. Bir miktar yemediği paraları. Halk otobüsleri de bu konuda maaşları yetmediği, mazotun çok pahalı olduğu, tekerlerin pahalı olduğu, şoför ücretlerinin pahalı olduğunu beyan ediyorlar.” dedi.

Kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Ersal, “Bir an evvel bu konunun düzeltilip hiç olmazsa makul ölçüler çerçevesinde ya günlük saatler belirlenip o saatlerde gidip gelmeleri sağlanmalı ya da indirim yapılıp belirli bir ücret karşılığında bu şekilde yapılmalı ama zaten bu kanunsuz bir şey. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Sayın Belediye Başkanı  ile bu konuyu görüşüp eğer tekrar süspansiye edebilirse belli bir miktarı emekli veya yaşlı 65 yaş üstü insanlarımızın binmesini sağlamaya çalışacağız.” diye konuştu.