Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İyi Parti adaylarından esnaf teşkilatına ziyaret

İyi Parti adaylarından esnaf teşkilatına ziyaret

İyi Parti adaylarından esnaf

İyi Parti Milletvekili adayları parti yönetimleriyle birlikte seçim çalışmaları kapsamında Esnaf Odaları Birliğini ziyaret ettiler. Birlik Başkanı Tural parti ayrımı yapmadan derdi sevdası Isparta olan herkesle ortak hareket etmeye hazır olduklarını belirtirken,  İyi Parti Milletvekili Cesur,  “Gerek pandemi gerek afet dönemlerinde Isparta’ya sahip çıktığınız için, deprem felaketinde gösterdiğiniz gayretler için teşekkür ediyorum” diye konuştu

 

İyi Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Aylin Cesur, milletvekili adayları Timuçin Kodaman, İsmet  Yılmaz, Faruk Torun, İl Başkanı Hasan Büyükçam, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekci ve parti yönetimleri Esnaf Odaları Birliğine ziyarette bulundular. Oda, kooperatif başkanları ve yöneticilerin hazır bulunduğu ziyarette Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, İYİ Parti adaylarına başarılar diledi.

DERDİ SEVDASI ISPARTA OLAN HERKESLE

ORTAK HAREKET ETMEYE HAZIRIZ

Milletvekili Cesur’un esnafın sorunlarını Mecliste dile getirmek için kendisini sık sık aradığını belirten Başkan Tural “Esnaf ve sanatkarlar olarak bu dönemde yine seçilen milletvekillerimize dosyalarımızı götürmek suretiyle ilimiz esnaf ve sanatkarının sorunlarına çözüm bulmaları yönünde seçilen milletvekillerimizle çalışacağız. Sayın Aylin Cesura teşekkür ediyorum. 5 yıllık dönem içinde bizimle irtibatını hiç kesmeden kendisine esnafımızın sorunlarını ilettik. Sesimizi TBMM’de duyurmaya gayret gösterdi. Özellikle pandemi döneminde bizimle sürekli iletişime geçerek  esnafın sıkıntılarının dile getirilmesini sağladı. Bizim derdimiz sevdamız Isparta. Derdi sevdası Isparta olan herkesle ortak hareket etmeye hazırız. Isparta’nın büyümesi, gelişmesi ileri gitmesi için siyasi parti gözetmeksizin yanında olacağımızı ifade ediyorum. Isparta’nın kaybedecek zamanı yok. İyi Parti adaylarına başarılar diliyorum Kazanan Isparta olsun” dedi.

ESNAFIMIZIN MADDİ DURUMUNU İYİLEŞTİMEK İSTİYORUZ

İl Başkanı Hasan Büyükçam da “Ortak mutabakat metnimizde esnaf sayfasına bakarsanız biz esnafımıza kredi vermekten ziyade esnafımızın maddi durumunun iyileştirilerek devlete destek olmasını arzu ediyoruz. Vergi borçları altında ezilmesini istemiyoruz. Vergi borçlarının kendi kazancına göre belirlenmesini istiyoruz. Bunu sağlamak için iktidara talibiz” diye konuştu.

CESUR BAŞKAN TURAL’A TEŞEKKÜR ETTİ

Birlik Başkanı Ahmet Tural oda ve kooperatif başkanlarına teşekkür eden İYİ Parti Milletvekili Adayı Aylin Cesur,  esnafın sorunlarını Meclis’te her zaman açıkça anlatacağını söyledi.  Cesur “Ahmet Başkanımız bize teşekkür etti. Ama asıl biz kendisine teşekkür ediyoruz. Sizler iktidar muhalefet ayrımı yapmadan, Isparta esnafı için yapılacak her işte her zaman kapınızı açtınız. Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemlerde eğer millet olarak halen ayaktaysak bunun arkasında şükretmesini bilen, sabah erkenden dükkanını açıp fedakarca ekmek parasını çıkaran ve istihdam sağlayan esnafımız var. Gerek pandemi gerek afet dönemlerinde Isparta’ya sahip çıktığınız için, deprem felaketinde gösterdiğiniz gayretler için teşekkür ediyorum” diye konuştu. İyi Parti iktidarında esnafın sorunlarının çözümüne yönelik projeleri anlattı.  Ticaret Bakanlığını Esnaf Ticaret Bakanlığı olarak adlandıracaklarını belirten Cesur,  “E ticarette rekabet gücünü artıracak uygulamaları destekleyeceğiz. Toptancı hallerini modern altyapıya kavuşturacağız. Mesleki örgütlenmede yaşanan sorunları gidereceğiz kuruluşlara destek olacağız. Şoför esnafının10 yaş üzerindeki araçlarının yenilenmesinde ÖTV almayacağız. Düzenli nakit alışverişini sağlanması için ilk yıl ödemesiz geri kalanını düşük faizle 5 yıl ödemeli destek sağlayacağız. Esnafımızı zincir marketler karşısında korumak için gerekli yasal düzenlemeleri hayati geçireceğiz. Ahilik Sandığıyla esnafımızın kısa çalışma ödeneğinden faydalanmasını sağlayacak uygulamaları harekete geçireceğiz. Esnafın salgın döneminde kullandığı kredilerin vergi ve prim borçlarının faizlerini sileceğiz” açıklamasında bulundu. Ziyaret karşılıklı görüş alıverişiyle son buldu.