Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İmece usulü yapılacak Kur’an Kursunun temeli atıldı

İmece usulü yapılacak Kur’an Kursunun temeli atıldı

 İmece usulü yapılacak

 Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in proje ve inşaat aşamasında destek verdiği ve vatandaşlarla birlikte imece usulü hayata geçirilecek olan Küçük Hacılar Köyü Kur’an Kursunun temeli atıldı.

 

Temel Atma Törenine Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, AK Parti Milletvekili Adayları Yakup Kütük, Nesrin Semiz ve Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse ile çevre köylerin muhtarları, vatandaşlar katıldı.

 

Temeli atılan Kur’an Kursu’nun Küçük Hacılar Köyüne hayırlı olması dileklerini ileten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Rabbim bizlere burada güzel nesiller, güzel çocuklar yetiştirmeyi nasip etsin” dedi.

 

Bir yıl önce köye geldiğinde mevcut Kur’an Kursunu ziyaret ettiğini ve çok küçük olduğundan hareketle yeni bir bina yapılması noktasında karar aldıklarını aktaran Başkan Başdeğirmen, “Biz burayı yapalım dedik, muhtarımız arsasını ayarladı ve bize geldi. Projesini çizdik ve bugün de temelini atıyoruz. Bu yapılacak olan kurs binası belediyenin bir hizmeti değil, burada tamamen imece usulü olacak. Vatandaş olarak hepimizin hizmeti burası. Şunun da sözünü vermek istiyorum. Burası 300 metrekare kapalı alanı olan güzel bir Kur’an Kursu olacak. Kur’an Kursumuzun açılışını da inşallah üç ay sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde hep birlikte yapacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” görüşlerinde bulundu.

 

AK Parti Milletvekili Adayı Nesrin Semiz de yapılan hizmetin hayırlara vesile olması dileklerini iletti. Semiz, “100 yıl sonrasını, geleceği hayal ediyorsak yatırımımızı çocuklarımıza yapmak zorundayız. Özellikle kreş, ana okulu, Kur’an Kursu gibi yapılar geleceğimizin garantisi olan yapılar ve hizmetlerdir. Emeği geçen herkesten Allah’tan razı olsun. Rabbim bu binada yapılacak olan her türlü hizmetin, eğitimin evlatlarımıza bu dünyada ve öbür dünyada göz aydınlığı yapacak işler nasip etsin inşallah” görüşlerinde bulundu.

 

AK Parti Milletvekili Adayı Yakup Kütük, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Çok hayırlı bir iş yapıyor” dedi. Kütük, “Burada yetişen çocuklarımız en hayırlı insanlar olarak yetişecekler” ifadelerinde bulundu.

 

Küçük Hacılar Köyü Muhtarı Mehmet Yıldız da, Başkan Başdeğirmen’in mevcut Kur’an Kursunun yerine yenisinin yapılmasını kendilerine teklif ettiğini kaydetti. Yıldız, “Başkanımızın hizmetleri sadece Kur’an Kursu ile kalmadı. Camimizin kilit parke taşından, tuvaletinden, halı sahamızın tribününe kadar köyümüzün her

 

ihtiyacına yetişti. Ne zaman gittiysek başkanımız elimizi boş çevirmedi, başkanımıza yaptığı hizmetleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Muhtar Yıldız, Başkan Başdeğirmen’in köylerine gelirken yine elinin boş gelmediğini heybesini doldurup geldiğini dile getirerek, “Doğalgazı bu kış yakacaksınız dedi. Bundan da bir şüphemiz yoktu bunu başkanımızın ağzından duymak ayrı bir güzel oldu” şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de Küçük Hacılar Köyü ile birlikte bu kış aylarında Büyük Hacılar ve Ali Köyü’nün de doğalgazı kullanmaya başlayacağını dile getirirken, hayırlı olması dileklerini iletti.

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve beraberindekiler beton mikserinin butonuna basarak Kur’an Kursunun ilk temelini attılar. Başkan Başdeğirmen, çocuklara oyuncak dağıtırken, köyde yaşadığı yol problemi dolayısıyla evinden çıkmakta zorluk çeken ve bu sorununu giderdiği bedensel engelli Yusuf Kenan Say ile de bir araya geldi. Başkan Başdeğirmen, “Benim arkadaşım gelmiş” dediği Yusuf Kenan Say’dan iftar daveti aldı. Başkan Başdeğirmen eşi Şadiye Başdeğirmen ile birlikte Yusuf Kenan’ı özel olarak ziyaret etme sözü verdi.