Haber Detayı
07 Haziran 2021 - Pazartesi 09:42
 
YALVAÇ'TA 2 YILDA 6 MUHTAR DEĞİŞTİ 7. MUHTAR İŞ BAŞINDA
YALVAÇ'TA 2 YILDA 6 MUHTAR DEĞİŞTİ 7. MUHTAR İŞ BAŞINDA
GÜNDEM Haberi
YALVAÇ'TA 2 YILDA 6 MUHTAR DEĞİŞTİ 7. MUHTAR İŞ BAŞINDA

Yalvaç ilçesine bağlı Çetince Köyünde Mart 2019'da yapılan mahalli idareler seçiminde seçmenlerden en çok oyu alan Yahya Yürekli, bir ay sonra istifa etti. Köyde daha sonra yeniden yapılan muhtarlık seçiminde Mehmet Ali Er seçildi ancak itiraz sonucu Er'in sabıkası olduğu gerekçesiyle muhtarlığı düşürüldü. Er'in muhtarlığının düşürülmesinin ardından muhtarlık görevi aynı seçimde ikinci çıkan Selahattin Adıgüzel'e verildi. Bu karara Adıgüzel'in seçimden en az 6 ay önce seçim bölgesinde ikamet etme şartını taşımadığı gerekçesiyle itiraz edildi. İtiraz sonucunda Adıgüzel de görevden alınarak, muhtarlık yarışından üçüncü çıkan Ayşe Adıdüzel'e görev verildi.

 

Ayşe Adıgüzel, 15 Ağustos 2019 tarihinde bir çiftçi barıştırmaya çalışırken, cinayete kurban gitti.

Ayşe Adıgüzel'den sonra Çetince muhtarlığı için 2019 yılı Eylül ayında Mehmet Ali Almacı görevlendirildi. Almacı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, görevinden istifa etti.

Almacı'nın istifasının ardından köyde 6'ıncı muhtarlık görevi 2020 yılı Aralık ayında kaymakamlık kararıyla ikinci aza Abdurrahman Yarmalı'ya verildi.

Köyde 6 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde bin 124 seçmenin oy kullanmak hakkı bulunurken, kesin olmayan sonuçlara göre kullanılan oylardan 755'i geçerli sayıldı.

4 adayın yarıştığı seçimlerde 339 oy alan mevcut muhtar Abdurrahman Yarmalı, yeniden muhtar olarak seçildi. Diğer adaylar Süleyman Sertdemir 188, Osman Durna 138 ve Mehmet Ali Er ise 90 oy aldı. Seçimlerde 38 oy da geçersiz sayıldı.

HABER; NURETTİN ARKAN

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: YALVAÇ'TA, 2, YILDA, 6, MUHTAR, DEĞİŞTİ, 7., MUHTAR, İŞ, BAŞINDA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı