Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 16:14
 
“Su En Temel İhtiyacımız Değil mi?”
“Su En Temel İhtiyacımız Değil mi?”
GÜNDEM Haberi
“Su En Temel İhtiyacımız Değil mi?”

Sütçüler ilçemiz Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük mahallesinde yaşanan su sıkıntısı hepimizin dikkatini çekmişti. Bizlerde yaşanan su sıkıntısını yerinde incelemek istedik. 2021 yılında vatandaşlarımız içme sularını tankerler ile köy meydanından taşımak zorunda kalıyor. Su en temel ihtiyacımız değil mi?

Karadiken köyünde olduğu gibi gittiğimiz bütün köylerde yol ve su problemi yaşanmaktadır. Bizler buradan bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu insanların feryadına kulaklarınızı tıkamayın. Taşıma su ile değirmen dönmez. Biran önce burada yaşanan su ve yol probleminin çözüme ulaştırılmasını bekliyoruz. Sütçülerli vatandaşlarımız mağdur durumdadır. Bu sorunu çözecek olan, icra makamında olup yapacak olan sizlersiniz. Eğer yapmayacaksanız da bırakın bizim iktidarımız da çözüm üretelim.

Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, dünyanın hızla geliştiği bir süreçte susuzluk ve yol problemi yaşanması 2021 yılında kabul edebileceğimiz bir durum değil.”

Beydilli köyündeki yeni üyelere rozetlerini taktim eden CHP Heyeti; köy kahvesinde bulunan vatandaşlar ile sohbet etti ve Sütçüler’e özgü kekiğin tadına baktı. Üye katılım töreninde bulunan vatandaşlara CHP’nin çözüm önerini anlatan ve vatandaşın sorunları hakkında sık sık not aldıran İl Başkanı Yalım Halıcı; vatandaşlar ve Sütçüler ilçe yöneticileri ile vedalaştıktan sonra yanındaki heyet ile birlikte akşam saatlerinde Sütçüler ilçesinden ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Su, En, Temel, İhtiyacımız, Değil, mi?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı