Haber Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 10:23
 
Ramazan ne zaman başlıyor? İlk oruç hangi gün tutulacak?
İslam alemi için mübarek ve kutsal kabul edilen Ramazan’ı bekleyen vatandaşlar 2020’de Ramazan ne zaman sorusunu soruyor. Ramazan için geri sayım başladı. “2020 Ramazan Bayramı'nın tarihi ne?” sorusu tüm Müslümanlarca araştırılıyor. İşte ilk oruç tarihi ve Ramazan Bayramı tarihi…
KÜLTÜR Haberi
Ramazan ne zaman başlıyor? İlk oruç hangi gün tutulacak?

İslam alemi Ramazan'ın başlangıç tarihini ve Ramazan Bayramı'nın hangi güne denk geldiğini araştırıyor. Ramazan ve Ramazan'dan hemen sonra başlayacak Ramazan Bayramı hakkında merak edilenler ve ilk oruç ne zaman tutulacak? sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz…

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ramazan, Hicrî takvime göre 9. ay… 2020 ramazan ayı, 24 Nisan 2020 tarihinde başlayacak. 23 Mayıs 2020 tarihinde de sona erecek.

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Ramazan ayı içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı' olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 19 Mayıs 2020'de idrak edilecek.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: Ramazan, ne, zaman, başlıyor?, İlk, oruç, hangi, gün, tutulacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı