Haber Detayı
21 Ekim 2021 - Perşembe 18:17
 
MİLLETVEKİLİ ÖZEL’DEN MÜJDE
ISPARTA’YA 5 ADET ANAOKULU YAPILACAK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ
EĞİTİM Haberi
MİLLETVEKİLİ ÖZEL’DEN MÜJDE

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı “okul öncesi eğitim seferberliği” kapsamında ülke genelinde yeni anaokullarının kazandırılması hedefleniyor. Bu kapsamda Isparta’ya 5 anaokulu yapılacak. Açıklama AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel’den geldi.

Bakanlığın başlattığı ‘okul öncesi eğitim seferberliği’nden Isparta’nın da yararlanacağını açıklayan Milletvekili Özel, Isparta’ya 5 adet anaokulu yapılacağını söyledi. Anaokullarından 3’nünün Isparta Merkezde inşa edileceğini ifade eden AK Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Özel, anaokullarından birinin Sütçüler’e, diğerinin ise Yalvaç’a yapılacağını müjdeledi.

“Önceliklerimizden bir tanesi okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması” diyen Milletvekili Özel, “Isparta ölçeği düşünüldüğünde bu atılan adımın okul öncesi eğitime erişimin artırılması açısından ne kadar önemli bir katkı sağlayacağı açıktır” ifadelerini kullandı.

*** MİLLETVEKİLİ ÖZEL’DEN CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

Milletvekili Özel, anaokullarının Isparta’ya kazandırılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e teşekkür etti.

 

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, ÖZEL’DEN, MÜJDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı