Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 18:47
 
HAVA ÇOK SOĞUK, ONLARI UNUTMAYALIM...
Isparta bu geceden itibaren çok soğuk olacak. Ve bizler gibi sokak hayvanları da üşüyor ve açlar. Lütfen minik dostlarımızı unutmayalım....
YAŞAM Haberi
HAVA ÇOK SOĞUK, ONLARI UNUTMAYALIM...

Kış mevsimi olanca sertliğiyle yüzünü gösteriyor. Oysa sokaklarda yaşayanlar kış hiç gelsin istemiyor. Yalnızca sokakta yaşayan insanlar için değil hayvanlar için de kış acımasız... 

Biz sıcak evimizde otururken pek farkında değiliz ama, sahipsiz hayvanların sokaktaki yaşamı kış şartlarıyla birlikte iyice zorlaşıyor. Sığınacak bir yer bulamayanlar donarak ölürken, yiyecek bulamadığı için açlıktan ölenler de oldukça fazla. Evet, hayvanların kürkleri var, ancak bu onları dondurucu soğuklardan korumaya yetmiyor.

Sokak kedilerinin birçoğu sığınacak bir yer bulamadığı için donarak ölüyor. Bu nedenle her vatandaşımız onları soğuktan korumalı ve evlerinin önüne bir kap yiyecek komalı. Bu bizim vatandaşlık görevimiz.

sokak hayvanları soğukta ile ilgili görsel sonucu

Camlarınızın Önünü Doldurun

Sokak hayvanları denildiğinde her ne kadar gözümüzün önünde kediler ve köpekler canlansa da kuşların da unutulmaması gerekir. Camlarınızın önüne bir kap su ve kuşların tüketebileceği türden yiyecekler koyabilirsiniz.

Arabanızın Kaputunu Kontrol Edin

Sokakta yaşayan hayvanların soğuk günlerde ısınmaları için en uygun ortamlardan biri de yeni park etmiş arabaların motor bölümleridir. Yeni kapatıldığı için sıcak olan bu ortamlara sığınan kedi ya da köpekler çoğu zaman dikkatsizlik sebebiyle ciddi şekilde yaralanabilirler. Bu nedenle özellikle karlı günlerde arabanızı çalıştırmadan önce mutlaka kaputu kontrol edin ve motor bölümüne, lastik üstlerine ve aracın altına bir göz atın.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: HAVA, ÇOK, SOĞUK,, ONLARI, UNUTMAYALIM...,
Yorumlar
Haber Yazılımı