Haber Detayı
22 Haziran 2021 - Salı 18:50
 
ŞAŞIRDIK MI, ŞAŞIRMADIK... FETÖ’NÜN YAPTIĞI OKUL BİLE DEPREME DAYANIKSIZ ÇIKTI
ŞAŞIRDIK MI, ŞAŞIRMADIK... İNSANLARIN DUYGULARINI SÖMÜREN FETÖ’NÜN YAPTIĞI OKUL BİLE DEPREME DAYANIKSIZ ÇIKTI
GÜNDEM Haberi
ŞAŞIRDIK MI, ŞAŞIRMADIK... FETÖ’NÜN YAPTIĞI OKUL BİLE DEPREME DAYANIKSIZ ÇIKTI

15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin ardından Demirköprü mevkiinde FETÖ tarafından yaptırılan okula devlet tarafından el konuldu. O tarihten itibaren de İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet veren bina, depreme dayanıksız çıktı. Tahliyeden sonra kötü alışkanlıkların merkezi haline gelen bina, yıkılacağı günü bekliyor. Bu haber Muhir32 kaynak gösterilmeden girilemez.

25 yıl önce FETÖ tarafından yaptırıldı.

15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine kadar ilköğretim ve lise binası olarak hizmet verdi.

Hain darbe girişiminin ardından devlet tarafından el konulan bina, o tarihten itibaren Şehit Muhsin Kiremitçi Ortaokulu ismi ile eğitimine devam etti. Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı incelemeler sonucu bina depreme dayanıksız çıktı.

FETÖ’nün yaptırdığı bina depreme dayanıksız çıkınca öğrenciler merkezdeki imam hatip ortaokuluna tahliye edildi. Ancak boş bina kötü alışkınlıkların merkezi haline geldi.

Bina dışındaki ve içerisindeki tüm yapılara zarar verildi. Tüm camları kırıldı. Okul binası adeta savaş alanına döndü. Ortaya çıkan tablo Muhbir32 objektiflerine yansıdı.

Binanın kapısı açık vaziyette bulunduğu için; tabiri yerindeyse kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından ‘yol geçen hanı gibi’ kullanılıyor.

Mahalle sakinleri binaya giren ve çıkanlardan oldukça rahatsız. Kötü alışkanlıklar için kullanılan binanın biran önce yıkılmasını istiyor.

NOT: Bu haber ve fotoğraflar Muhir32 kaynak gösterilmeden girilemez. Girenler hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

 

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: ŞAŞIRDIK, MI,, ŞAŞIRMADIK..., FETÖ’NÜN, YAPTIĞI, OKUL, BİLE, DEPREME, DAYANIKSIZ, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı