Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze’de çok çirkin görüntü!

İsrail’e artık diyecek kelime bulunmuyor, Okulda alıkoydukları yüzlerce Filistinlinin elbiselerini çıkardılar

İsrail'e artık diyecek kelime

İsrail ordusu, yüzlerce Filistinli ailenin yerlerinden edilmesinin ardından Gazze’nin kuzeyindeki Zeytun Mahallesi’ne askeri saldırı başlattığını duyurdu. Öte yandan İsrail askerlerinin, Gazze’deki bir okulda alıkoyduğu yüzlerce Filistinlinin elbiselerini çıkarması büyük tepki topladı.

İsrail’in kıtlığa sürüklediği Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Filistinliler, saldırılar nedeniyle yerlerinden olmaya devam ediyor.İsrail ordusunun 7 Ekim’de başlayan saldırılarının başlıca hedefleri arasında Gazze’nin kuzeyi yer alıyor. Saldırılar nedeniyle harabeye dönen bölgeden ayrılmak istemeyen Filistinliler, 4 ayı aşkın süredir en temel insani ihtiyaçlardan mahrum yaşıyor.

HAYVAN YEMLERİNİ ÖĞÜTÜP EKMEK YAPIYORLAR

Gazze’yi yaşanamaz hale getiren İsrail, başta kuzeyi olmak üzere bölgeye insani yardım girişini engellemeyi sürdürüyor. İsrail ordusu, Birleşmiş Milletlerin (BM) Gazze’nin kuzeyine insani yardım girişimlerinin büyük bir kısmına da izin vermedi. Bu nedenle Gazze’nin kuzeyinde un kalmadığı için Filistinliler hayvan yemlerini öğütüp ekmek yaparak hayatta kalmaya çalışıyor.

Gazze'de skandal görüntü! Okulda alıkoydukları yüzlerce Filistinlinin elbiselerini çıkardılar

SALDIRILAR NEDENİYLE BİNLERCE FİLİSTİNLİ YOLLARA DÜŞTÜ

Açlığın kol gezdiği Gazze’nin kuzeyinde binlerce Filistinli bu sabah yeniden yerlerinden edildi. İsrail kara güçlerinin Gazze’nin kuzeyinde yer alan Ez-Zeytun Mahallesi’ndeki bazı bölgelere yeniden girmesi nedeniyle binlerce Filistinli tekrar yollara düştü. Ellerindeki birkaç poşet ile Filistinliler, Ez-Zeytun Mahallesi’nden daha önce İsrail’in baskınına uğrayan Şifa Hastanesi’ne doğru yola koyuldu.

Gazze'de skandal görüntü! Okulda alıkoydukları yüzlerce Filistinlinin elbiselerini çıkardılar

FİLİSTİNLİLERİN ELBİSELERİNİ ÇIKARDILAR

Sosyal medya platformlarında yayınlanan bir videoda, İsrail askerlerinin Gazze’de Birleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) bağlı bir okulda alıkoyduğu yüzlerce Filistinlinin elbiselerini çıkardığı görülüyor. Videoda, Gazze Şehri’nde UNRWA’ya ait Selahaddin Ortaokulu’nun avlusunda İsrail ordu güçleri tarafından alıkonulan erkeklerin, kıyafetleri çıkarılmış, elleri havada yerde oturması göze çarpıyor. Sosyal medyada paylaşılan ve bir İsrail askerinin çektiği videonun çekim tarihine ilişkin bilgi edinilemedi.