Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CUMHURİYET’İN 100’NCÜ YILINDA BİLİMLE YETİŞEN GENÇLER

CUMHURİYET’İN 100’NCÜ YILINDA BİLİMLE YETİŞEN GENÇLER

CUMHURİYET’İN 100’NCÜ YILINDA BİLİMLE

 

Nazmi Toker Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Canan Toksöz’ün Kodlama Haftası etkinlikleri kapsamında, ortalama 1 buçuk ay gibi kısa sürede hazırladığı sergi, iş dünyası temsilcilerinin dikkatini çekti. Bilim sergisini gezen ITSO Başkanvekili Hüseyin Dede, Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur’a, projelerin geliştirilmesi halinde iş dünyasının gelecekte büyük bir kolaylık sağlayacağını ifade etti.

 

Isparta’nın güzide eğitim kurumlarından Nazmi Toker Ortaokulu’nda geçtiğimiz Cuma günü ‘Cumhuriyet’in 100. Yılı Robotik Kodlama Sergisi’ açıldı. Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, ITSO Başkanvekili Hüseyin Dede ve diğer davetlilerin katıldığı etkinlikte genç mucitlerin eserleri görücüye çıktı.

Isparta’da yeni eğitim ve öğretim döneminin ilk Bilim Sergisi, Nazmi Toker Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.  Bilimle, Aydınlık Türkiye’nin temelini atan orta okul öğrencileri, öğretmenlerinin desteğiyle bilimsel çalışmalara imza attılar.  Gerçekleştirilen sergi öncesi davetlilere robotik kodlamanın tarihçesini anlatan ve çeşitli gösterilerde bulunan öğrenciler, izleyenlerden tam not aldı.

Cuma günü görkemli ve etkili bir törenle açılışı gerçekleştirilen ve Cumhuriyet’in 100. Yılı Robotik Kodlama Sergisi adı verilen etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Tufan Uysal, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanvekili Hüseyin Dede, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

EĞİTİMCİLERDEN VE İŞ DÜNYASINDAN TAM NOT

Öğrencilerin başarma duygusunu ve kendisini ifade etme becerisinin de sergilendiği bilim etkinliği, Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tufan Uysal ve ITSO Başkanvekili Hüseyin Dede’den tam not aldı.

HIZLI DÜŞÜNÜP DOĞRU KARAR VERME

Sergisi hakkında bilgilendirme yapan Nazmi Toker Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Canan Toksöz: ‘Cumhuriyet’in 100. Yılı Robotik Kodlama Sergisi sayesinde, öğrencilerin projeleri geliştirme aşamalarında problem çözme, bilgi işlemsel düşünme, algoritma oluşturma, kodlama, hızlı ve çok yönlü düşünme, proje üretme gibi birçok becerilerinin de geliştirilmesi hedeflendi’ dedi.

SERGİYİ TEK TEZ GEZDİLER

İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur ve diğer katılımcılar,     Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Canan Toksöz’ün liderliğinde hazırlanan sergiyi tek tek gezerek bilgiler aldılar. Öğrenciler ve projeleri ile birebir ilgilenen Milli Eğitim Müdürü Baydur, projelerin daha da geliştirilmesi için gereken desteğin verileceğini de müjdeledi. Baydur, etkinlikle emeği geçen bütün herkesi ayrıca kutladı.

Nazmi Toker Orta Okulu Müdürü Mehmet Yılmaz, öğrencileri 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, üretken ve mutlu bireyler olarak yetişen, dünya ile yarışan liderler olarak geleceğe hazırlamayı hedeflediklerini belirtti. Okul Müdürü Mehmet Yılmaz; Robotik kodlama haftasıyla Aslı Derbent Özkan Anısına okulumuzda, Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında robotik kodlama sergisi hazırladık. 6 istasyon mevcut sergimizde. Bu 6 İstasyonda blok kodlama, sanal gerçekçilik, atık malzemelerden oluşturulan çeşitli robotlar, bilgisayarsız kodlama etkinlikleri hazırlandı.  Çocuklarımız bu kodlama atölyesinde emeklerini sergileyecekler. Malum çağımızın gereği yazılım her şeyde bulunmakta. Elimizde kullandığımız cep telefonundan , evimizdeki televizyona kadar her şeyde bir kodlama bulunmakta . O yüzden kodlama ve yazılım önemli olduğu için çocuklarımızı küçük yaşta kodlama ve yazılım üzerine eğitiyoruz” dedi.

Nazmi Toker Ortaokulu Müdürü Yılmaz, sergide ayrıca emeği geçen Müdür Yardımcısı Mennan Şeyhismailoğlu, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Canan Toksöz, Fen Bilimleri Öğretmeni Ahmet Kabadayı, Matematik öğretmeni Reyhan Butçu, İngilizce Öğretmeni Kaniye Başçiftçi, Fen Bilimleri Öğretmeni Seda Yeşiltaş, Türkçe Öğretmeni Mustafa Varol, Matematik Öğretmeni Halil Yetgin, Beden Eğitimi Öğretmeni Meral Altuntaş, Matematik Öğretmeni Şengül Karakuş, Görsel Sanatlar Öğretmeni Hakan Göneci, Müzik öğretmeni Ahmet Yılmaz, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ayşe Ünal’a destek ve emekleri için çok teşekkür ederim’ dedi.