Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cantekin: ‘Sorunlarımız Çok Ama Çözümsüz Değil’

CHP Milletvekili Adayı Cantekin, çalışmalarını sürdürüyor

CHP Milletvekili Adayı Cantekin,

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Adayı M. Tamer Cantekin önceki gün Yalvaç’ta vatandaşlarla bir araya geldi. Cantekin, yoğun ilgi ile karşılandığı Yalvaç’tan beklediğinin de üzerinde destek alacaklarını belirtti.

Dün öğle saatlerinde CHP milletvekili adayları ve Millet İttifakı partilerinin temsilcilerinin de katılımı ile açılışı gerçekleştirilen CHP seçim ofisinde bir süre vatandaşlarla  ve diğer parti temsilcileri ile sohbet eden Tamer Cantekin ve diğer CHP milletvekili adayı Hüseyin Yıldızhan ile birlikte Yalvaç pazarını dolaşarak vatandaşlarımızla ve esnafla sohbet etti, sıkıntılarını , dertlerini  ve isteklerini  dinledi, 14 Mayıs seçimleri için hemşerilerinden destek istedi.

Pazar ziyaretleri sırasında yoğun ilgi ile karşılanan ve ziyaretler sonrasında görüştüğümüz milletvekili adayı Cantekin, Yalvaç’ın bir evladı olarak sık sık ziyaret ettiği Yalvaç’ın her geçen yıl gerilemesi nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve şunları söyledi:

ÜRETİCİ MALINI SATAMIYOR, PAZARDAN ELİ BOŞ DÖNÜYOR…

“Öncelikle şu pazarımızdan örnek verelim, geçmiş yıllarda Yalvaç’ımız bölgenin cazibe merkeziydi, pazarımız öyle kalabalık olurdu ki iğne atılsa yere düşmezdi, satıcı öğle saatlerine kadar ürünü tüketir, daha sonra  kendi ihtiyacı olan alışverişini yapar evine köyüne dönerdi. Bugün ise vatandaşımızın alım gücünün düşmesi sonucunda ürününü istediği gibi satamayan pazarcı esnafı buruk bi şekilde evine dönüyor.

YALVAÇ’IN YEREL YÖNETİMİNE ANKARA’DAN DESTEK VERMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK…

İşte pazarımızdaki bu canlılığı koruyamayan, Yalvaç’ı gitgide gerileten ülke yönetimine dur demek ve Ankara’dan memleketimize destek vermek için yola çıktık.  Güçlü bir tarım kenti olabilecek potansiyele sahip olan memleketimize , yerel yönetimizle de elele vererek tüm sorunlarımızı çözüme ulaştırmak için çaba göstereceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Örnek verecek olursak ;

  • Sebze – meyve hali neden olmasın?
  • Birçok irili ufaklı sanayicisi olan ilçemizde Organize Sanayi Bölgesi niçin kurulmasın ?
  • Sayısız turistik yerleri olan ve özellikle de Pisidia Antiokheia antik kende sahip olan ilçemiz neden Turizm merkezi haline gelmesin ?
  •  Devletin dar gelirli vatandaşlar için çözüm sunduğu TOKİ neden gelmesin?

İşte bu çözümleri ve Yalvaç’ımıza daha iyi hizmet için , Yalvaç’ın öz evladı olarak yola çıktım.

YALVAÇ, GENÇLİĞİNİ KAYBETMİŞ…

Benim çocukluk ve gençlik yıllarımdan hatırladığım bir Tabakhane vardı, orada yüzlerce belki binlerce insan çalışır evine ekmek götürürdü, gençler okul harçlıklarını buradan çıkarırdı. Dericilik konusunda da ülkemizin sayılı merkezlerinden biri olan Yalvaç’ta artık tabakhane bile yok olma noktasına getirilmiş. Birçok meslek artık Yalvaç’ta yok olmuş. Bu arada en kötüsü de istihdam alanı bulamayan, iş arayan gençlerini kaybetmiş Yalvaç. Köyünde üretime katkısı olması gereken genç başka şehre gitmiş, sanayide birçok gence ihtiyaç varken onlar burada gelecek yok deyip başka şehirlere göç etmiş, Yalvaç adete emekli şehrine dönüşmüş.

İŞTE BÜTÜN BU SORUNLARA ÇÖZÜM İÇİN YOLA ÇIKTIM

  • Öncelikle  ev hanımlarının üretime girmesini sağlayacağız (ki parti programımızda aile sigortası bunun en büyük destekçisidir.)
  • Çocuklarımız için,  bol yeşil alanlar içerisinde oyun parkları yaratılması ve yapılması için yerel yönetimimizle elele vereceğim.
  • Gençlerimiz için , yerel yönetimize sosyal tesisler, spor alanları yaratmak için destek vereceğim,
  • Emekli şehrine dönüşmesine izin vermeyeceğim,
  • Özellikle de Yalvaç’ımızın önemli bir turizm kenti olması için mücadele edeceğim.

Bütün bu sözleri Yalvaç’ın ÖZ EVLADI Tamer Cantekin olarak veriyorum.

GÜZEL, GÜNEŞLİ GÜNLERE ÇOK AZ KALDI…

Ülkemiz büyük bir değişime hazırlanıyor. Güzel, güneşli günlere çok az kaldı. İnşallah 14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı’nın zaferinin ardından ,  “Yalvaç’a, Isparta’ya ve tüm Türkiye’ye bahar gelecek, hepimizin yüzü gülecek, Birleşe Birleşe Kazanacağız”. dedi

Gün boyu ilçemizin çeşitli noktalarında vatandaşlarla buluşan CHP Milletvekili Adayları M. Tamer Cantekin, Hüseyin Yıldızhan, CHP İl Başkanı ve SP İl Başkanı Baki Gürtoklu ve diğer CHP’lilerle birlikte akşam saatlerinde de Yalvaç’a bağlı Hüyüklü Kasabasında vatandaşlarla biraraya gelerek destek istediler.