Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Burun estetiği ameliyatı ile hem burun estetiği sağlanıyor hem de nefes alma bozukluklarının önüne g

Burun estetiği ameliyatı ile hem burun estetiği sağlanıyor hem de nefes alma bozukluklarının önüne geçiliyor

Burun estetiği ameliyatı ile

Son yıllarda hem dünya genelinde hem de ülkemizde gerek kadınlar gerekse erkekler tarafından en çok tercih edilen operasyonlardan biri de burun estetiği. Burun dış görünümü ile burundan nefes alma bozuklukları nedeniyle yapılan operasyonlarla ilgili Meddem Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Sinem Gökçe Kütük, önemli bilgiler verdi.

Burun estetiği ameliyatlarının sık yapılan operasyonlardan biri olduğuna dikkat çeken Meddem Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Sinem Gökçe Kütük, ameliyatların kapalı ve açık olarak gerçekleştirilebildiğini söyledi. Uzman Doç. Dr. Kütük,

“rinoplasti ameliyatları günümüzde ve dünyada en sık uygulanan estetik operasyonlardan bir tanesidir. Burnun dış görünümünün düzeltilmesi estetik kaygılar nedeniyle beraberinde fonksiyonel olarak burundan nefes alma bozukluklarının düzeltildiği ameliyatlardır. Rinoplasti ameliyatlarında açık ve kapalı teknik olmak üzere 2 tekniği tercih etmekteyiz. Bu tekniklerden kapalı teknikte burun dışında herhangi bir iz olmadan burun içerisinden yapılan küçük kesiklerle  burun şekil olarak hem düzeltilebilmekte hem de  fonksiyonel olarak nefes alınması sağlanabilmektedir. Açık teknik rinoplasti ameliyatlarında ise burun ucunda kalimera dediğimiz bölgede  küçük v şeklinde insiz yoluna girilerek estetik ve fonksiyonel olarak düzeltmeler gerçekleştirilmektedir.” açıklamalarında bulundu.

Ameliyatlarını süresine de değinen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Sinem Gökçe Kütük,  “Rinoplasti ameliyatları yarım saat ile 2- 2 buçuk saat arasında sürebilen operasyonlardır. Burada süreyi uzatan nedenler hastanın daha önce ameliyat olması,  revizyon operasyonunun yapılması, Kaburgadan ya da başka dokulardan kıkırdak ihtiyacı olması süremizi uzatmaktadır. Hastanede kalış süremiz genellikle 1 gecedir. Hastalarımızda morluk, şişlik, göz etrafında ödem, ekimoz gibi şikayetler minimal olabilmektedir ya da hiç görülmemektedir. Hastalarımızda ameliyat sonrası burun dışında silikon atellerimiz olmaktadır. Bunlarda yaklaşık 1 hafta sonra alınmaktadır. Son derece konforlu bir şekilde operasyonlarımız gerçekleştirmekteyiz.” diye konuştu.