Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Binbirevler Kapalı Pazaryerinin inşaat çalışmaları başladı

Binbirevler Kapalı Pazaryerinin inşaat çalışmaları başladı

Binbirevler Kapalı Pazaryerinin inşaat

Binbirevler Mahallesi’nde çatısı Güneş Enerji Santraline uygun olarak projelendirilen kapalı pazaryerinin inşaat çalışmaları başladı. Çalışmalarda ilk olarak yapının sağlamlığını artırmak amacıyla zeminde fore kazık uygulaması gerçekleştiriliyor.

 

Isparta Belediyesi, Binbirevler Mahallesi’ndeki Salı Pazarının üzerini kapalı hale getiriyor. Daha önce Çünür ve Mehmet Tönge Mahallelerinde çelik konstrüksiyondan kapalı pazaryeri inşa ederek vatandaşların ve pazar esnafının hizmetine sunulmasının ardından Binbirevler Mahallesi’ne de kapalı pazaryeri kazandırılıyor. Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryerinin gerçekleştirilen ihalesinin ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Firma, inşaat alanında çalışmalarına başladı.

Çalışmalar kapsamında ilk olarak zeminde fore kazık uygulaması yapılıyor. Bu sayede çelik konstrüksiyondan oluşacak kapalı pazaryerinin yapısının daha sağlam olması hedefleniyor.

Binbirevler Kapalı Pazaryerinin çatı örtüsü yeni otogardan, kolonları ise geçen sene yoğun kar yağışında çöken Davraz Kapalı Pazaryerinden karşılanacak. 3.000 metrekare alanda 2.000 metrekare kapalı alana sahip olacak pazaryerinin yüksekliği 7-9 metre arasında olacak. Çatısı Güneş Enerji Sistemlerine uygun olarak inşa edilecek Binbirevler Kapalı Pazaryerinde sosyal alanlar da bulunacak.

Binbirevler Mahallesi Muhtarı Fazlı Şıkşık, mahallelerinde bulunan Salı Pazarının üstünün kapatılması yönünde bir taleplerinin olduğunu, bu talebi Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in yerine getirdiğini söyledi. Şıkşık, “Allah razı olsun inşaatımız başlamış durumda. Kapalı pazaryeri vatandaşlarımızı kışın kardan, yağmurdan yazın da güneşten koruyacak. Burası aynı zamanda açık düğün salonu olarak da kullanılabilecek. Vatandaşlarımız mevlit, kına gecesi etkinliklerinde de burayı kullanabilecek. Halkımız çok mutlu, çok memnun. Yapılan hizmetten hakikaten çok memnunlar. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, gönlüne, yüreğine sağlık. Yolu bahtı açık olsun inşallah” ifadelerinde bulundu.