Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayram alışverişinde güvenilir adres esnaftır

Bayram alışverişinde güvenilir adres esnaftır

Bayram alışverişinde güvenilir adres

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, 9 günlük bayram tatilinin yaz sezonuna denk gelmesiyle birlikte yaşanacak hareketliliğin esnafımıza cansuyu olacağını belirterek, bayram alışverişlerinin bildiğimiz tanıdığımız esnaftan yapılması çağrısında bulundu.

Kurban Bayramı dolaysıyla 9 gün sürecek bayram tatilinin yaz sezonuna denk gelmesiyle birlikte esnafın hem tatil hem de bayram alışverişlerinden umutlu olduğunu belirten Birlik Başkanı Ahmet Tural “ Bayram alışverişi nedeniyle çarşıda pazarda hareketlilik esnafımıza cansuyu olacaktır” dedi. Esnaf ve sanatkarlar bakımından Kurban Bayramı öncesi piyasaların hareketlenmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Tural “Bayrama sayılı günler kala, bayram için yapılacak alışverişler ile vatandaşların seyahat harcamaları piyasaları şimdiden hareketlendirdi. Okulların kapanması, seçimlerin bitmesi ve yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte vatandaşların büyük kısmı tatile ya da memleketlerine gidecek. Bununla birlikte özellikle çocuklar için bir gelenek haline gelen bayramlık kıyafet ve ayakkabı alışverişleri, kolonya, şeker, çikolata gibi ikramlıklar, baklava ve su böreği gibi bayramın vazgeçilmez ürünlerinin satışları günler öncesinden başladı. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da kurbanlıkların kesimini gerçekleştiren kasap esnafımız, çocuklar için bayram kıyafeti satan konfeksiyoncu, ayakkabıcı esnafımız ile bayram tıraşı yapan berber ve kuaförler, baklava ve tatlı satan pastanelerimiz, vatandaşları sevdiklerine ulaştıran taksicilerimiz ve 415 meslek dalında hizmet veren tüm esnafımız Kurban Bayramı’na hazır bir şekilde Ispartalı hemşehrilerimizi bekliyor” diye konuştu.

FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYİN

Vatandaşların bayram alışverişi yaparken bilinir ve güvenilir bildiği tanıdığı mahalle esnafını tercih etmeleri gerektiğini kaydeden Başkan Tural “Son dönemde enflasyona bağlı olarak gıda ürünlerindeki fiyat artışı merdiven altı fırsatçılarına gün doğuruyor. Hangi koşullarda üretildiği bilinmeyen, hijyenden uzak merdiven altı ürünler insan sağlığını hiçe sayıyor. Şekerin, yağın, unun, fıstığın, cevizin kg fiyatı belliyken kimse maliyetinin altında baklava satamaz. Ev yapımı diye maliyetinin altındaki fiyatlara satılan baklava ve böreklerden uzak durulmalı. Özellikle de yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, şeker, çikolata gibi yıkamadan yenebilen ürünlere dikkat edilmeli.

Öte yandan fason kıyafetlere, taklit kozmetik ürünlerine itibar edilmemeli. Vatandaşlarımız kaliteli ve güvenli bir alışveriş için mahalle esnafını tercih etmeli. Çünkü Ahilik kültürü ile yetişen mahalle esnafımız kendi yemediğini yedirmez, giymediğini giydirmez. O nedenle bu bayram alışverişlerinde de adresiniz Isparta esnafı olsun” dedi.