Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN RAMAZAN AYI MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN RAMAZAN AYI MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN'DEN RAMAZAN AYI

Dinimizde büyük bir önemi, diğer aylar arasında seçkin bir yeri olan, bereketin, bolluğun, paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı ve özlemle beklediğimiz başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan 11 ayın sultanı Ramazan ayına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır.

‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i Şerif´in rehberliğinde bu mübarek Ramazan Ayında bizlere düşen görev yardımlaşma ve dayanışma örneğini en güzel şekilde yaşamak ve yaşatmaktır.

Ramazan ayı hoşgörü, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu değerli bir aydır. Ramazan paylaşmak demektir.

Güzelliklerle dolu bu rahmet ve mağfiret ayında kalplerimizden sevginin, sofralarımızdan bereketin, evlerimizden huzur ve saadetin eksik olmamasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ilahi rahmet ve bereketin yağmur gibi yağdığı Ramazan ayında sabır ve manevi duygular içinde tutulan oruçlarımızın ve yapılan tüm ibadetlerimizin Cenabı-ı Hak tarafından kabul edilmesini niyaz ediyor, bu mübarek ayın hayırlara vesile olması dileklerimle, hemşehrilerimin ve İslam aleminin Ramazan ayını kutluyorum.