Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 yılı bütçesi 700 milyon lira

2024 yılı bütçesi 700 milyon lira

2024 yılı bütçesi 700

Isparta İl Özel İdaresi’nin bütçesi belirlendi

2024 yılı bütçesi 700 milyon lira

 

İl Genel Meclisi’nin Kasım Ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin başkanlığında Davraz Kayak Merkezi’nde yapıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Serkan Keskin, İl Özel İdare’nin 2024 yılı bütçesinin 700 milyon lira olduğunu açıkladı.

 

İl Genel Meclisi Kasım ayı 4. birleşimi, Davraz Kayak Merkezi’nde İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin başkanlığında toplandı.

Toplantının gündeminde ise İl Özel İdaresi’nin 2024 yılı bütçesi vardı. Gündem maddelerinin görüşmelerinde İl Özel İdaresinin bütçesi belirlendi.

 

2024 yılı bütçesinin 700 milyon olduğunu söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, aslan payının Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün alacağını söyledi.

“5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunu gereğince kasım ayında yapılması gereken bütçe çalışmalarına 1 Kasım itibari ile başlamış bulunmaktayız. Özel idare çalışanlarımıza, İl Genel Meclisi üyelerimize, ilgili kamu kurum ve kuruluşlardaki müdürlerimizle birlikte 25 gün sürecek titizlikle çalışacağımız bütçe görüşmelerine başlamış bulunmaktayız. Amacımız devletimizin vermiş olduğu imkanları stratejik planlamaların en iyi şekilde yapıp Isparta halkımıza daha çok hizmet etmek gayreti içerisinde olacağız. 2023 yılının bütçesi 250 milyondu. 2024 yılında takriben 700 milyon civarında bir bütçe gerçekleşecek. 2023 yılında yapmış olduğumuz çalışmalar program dahilinde hızlı bir şekilde devam ediyor. Ekim ayının sonu itibari ile bütçemizin gerçekleşme oranı yüzde 97,27’dir. İnşallah sene sonuna kadar yüzde 100’ün üzerinde bir bütçemiz gerçekleşecek. Bu anlamda özverili çalışan meclis üyelerimize, ilgili kurum ve kuruluştaki arkadaşlarımıza bize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yapacağımız 2024 bütçemizin Isparta’mıza, ilçelerimize ve köylerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yine bütçemizin yüzde 20’sini Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ayırmak durumundayız kanunen. Yine aslan payı yüzde 20 olarak Milli Eğitim Müdürlüğüne ayrılacaktır.”