Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

115 yerli ve yabancı sanatçı akademisyen acıları paylaşmak için bir araya geldi

115 yerli ve yabancı sanatçı akademisyen acıları paylaşmak için bir araya geldi

115 yerli ve yabancı

Süleyman Demirel Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğinde deprem bölgesinde yaraları sarmak ve acıları paylaşmak için hayata geçirilen ”Destek Olalım” projesine yerli ve yabancı 115 akademisyen sanatçı katıldı.

-Eserler 10- 30 Nisan 2023 arasında çevrimiçi şekilde sergilenecek

115 yerli ve yabancı akademisyen sanatçının eserleri, 10- 30 Nisan 2023 tarihleri arasında anılan üniversitelerin resmî web sayfalarında çevrimiçi şekilde sergilenecek. Destek Olalım: Uluslararası Çevrimiçi Karma Sergisi’ne katılım hakkı kazanan sanatçıların oranlarını kendilerinin belirlediği bağışları da Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı AFAD Yardım Hesaplarına aktarıldı. Tüm bağışların dekontları da Sergi Küratörlerine teslim edildi.

 

-Yaraları sarmak için üç üniversiteden ortak imza: ”Destek Olalım”

Türkiye yüzyılın en yıkıcı ve en fazla can kaybının yaşandığı karasal ‘ikili’ depremler ile karşı karşıya kaldı.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de aletsel büyüklüğü (Mw) 7,7 olarak kaydedilen yıkıcı bir deprem meydana geldi. Aynı gün Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 Mw büyüklüğünde ikinci bir yıkıcı deprem daha oldu.

Depremler çok geniş bir alanda; Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Şanlıurfa’da ve Suriye’de çok şiddetli hissedildi. Yıkım büyük oldu.

Dünya’da ender görülen ‘ikili’ depremler listesine 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremleri de tarihteki en yıkıcı ve en fazla can kaybının yaşandığı ikili depremler olarak eklendi.

Süleyman Demirel Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği yaparak ”Destek Olalım” başlıklı bir Uluslararası Resim Sergisi projesi başlattı.

 

-Yerli ve yabancı 115 akademisyen sanatçının eserleri sergilenecek

Sergi Küratörleri Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Genç, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Çiloğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Kahraman, ”Destek Olalım: Uluslararası Çevrimiçi Karma Resim Sergisi” projesine yerli ve yabancı 115 sanatçı akademisyenin katılacağını açıkladılar.

Küratörler, serginin 10- 30 Nisan 2023 tarihleri arasında anılan üniversitelerin resmî web sayfalarında çevrimiçi şekilde ve arzu eden herkese açık biçimde olacağını ifade ettiler.

 

-Yerli ve yabancı 115 akademisyen sanatçının eserlerinin yer alacağı sergi aşağıdaki adreslerde 10- 30 Nisan 2023 tarihleri arasında gezilebilecek:

http://gestuam.marmara.edu.tr/

https://tesaum.sdu.edu.tr/

http://www.satpark.yildiz.edu.tr/

 

-Destek Olalım: Uluslararası Çevrimiçi Karma Sergi düzenleyici kurumları ise şöyle:

Süleyman Demirel Üniversitesi Tekstil ve El Sanatları Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi (TESAUM)

Marmara Üniversitesi Geleneksel El Sanatları ve Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi (GESTUAM)

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi (SATPARK)