Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 15:07
 
TRAFİĞE NEŞTER
Üniversite batı yerleşkesinden şehir merkezine doğru açılan yolun aynısı Doğu yerleşkesi ile şehir arasında da açılacak.
YAŞAM Haberi
TRAFİĞE NEŞTER

Akkent ile Çünür arasındaki tarla yolu iyileştirilecek, trafiği zora sokan kavşaklardaki tüm göbekler kaldırılıyor,  bazı yerlerde sağa dönüşler ışıksız olacak. Orta refüjler ve kaldırımlar daraltılıyor, trafik şeridi genişletiliyor.

Isparta’da yıllardır ihmal edilen trafik sorunu Belediyenin 1.numaralı gündem maddesi haline geldi. Isparta’da artık çekilmez hale gelen trafiğin rahatlatılması için önemli çalışmalar yapılıyor. Belediye, küçük dokunuşlarla büyük fayda sağlıyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Halk Otobüsleri Kooperatifi’nde yeni otobüsün hizmete sunulması töreninde trafikle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Isparta’da trafiği rahatlatacak önemli çalışmalar yapıldığını belirten Başdeğirmen şöyle konuştu:

ARAÇ KULLANIRKEN TELEFONLA KONUŞMAYIN

“Halkımıza en çok hizmet eden birim halk otobüsleri. Ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. En iyi yaptıklarını düşünseler de eleştiriler var. En aza indirmek için gayret ediyoruz.

Otobüslere binenlerin rahat yolculuk olması, vatandaşlara karşı saygılı olmak gerekiyor. Vatandaşımız eleştirisinde direk beni arıyor. Kooperatif de olsanız halk otobüsleri belediyenin zannediyor. 

Araçlarda sigara içmemelerini, telefonla konuşmamalarını ve diğer araçlara saygılı olmalarını istiyorum. Küçücük yanlışta vatandaşımız en üst seviyeye ulaşabiliyor. 

TABELA 250 BİN, YAŞAYAN 350 BİN

Şehrin trafiği ile ilgili olumsuzluklar en önemli sorun gözüküyor. Tabela nüfusu 237 bin ama yaşayan nüfus 350 bin. Öğrencilerin yüzde 90’ı nüfusa kayıtlı değil. Günlük 350 bin kişi bu şehirde yaşıyor. Caddeleri büyütmek mümkün değil. Büyük otobüslerin şehir merkezine girmesi sıkıntılı. Dolmuşa sıcak bakmıyoruz. En iyi ulaşım için sizlerden istifade ediyoruz. 

ALT VE ÜST GEÇİT TALEPLERİMİZ OLDU

Diğer araçların çift parkından şikayetçiyiz. Ziraat Bankası önünde 3’lü park yapılıyor. Yanındaki otopark tam dolu değil. Trafiği çözmek istiyorsak hepimiz kurallara uyacağız.Işıklı olan yerlerde göbekleri kaldırıyoruz. En büyük şikayetçi sizdiniz. 2’sini kaldırdık, devamını getireceğiz. Bazı yerlerde sağa dönüşlere ışıksız geçme imkanı veriyoruz. Orta refüjleri daraltıyoruz. Bazı kaldırımları daraltıp yollardaki 2 şeridi 3’e çıkartıyoruz. Alt geçit ve üst geçit taleplerimiz var. Bakanımız destek olacağının sözünü verdi. Şehrinizin yoğunluğu üniversite tarafı. Binlerce araç buradan gidiyorlar. Nereye gidecek olursa olsun Mimar Sinan Caddesi’ne giriyor. Alt geçit gel gel diyor. Çıkıyor karşısında ışık. O ışığı da kaldıracağız.

ULAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ KURDUK

Daha önce Belediyemizde Ulaştırma Müdürlüğü yoktu. Biz gelir gelmez kurduk. Büyükşehirlerden profesörler çağırdık. Önerilerini aldık. SDÜ ve ISUBÜ hocaları ile hamurlaştırdık. Ve uygulamaya başladık. Batı kampüsünden şehre doğru ana arter açtık. Doğu kampüsünden aynısını yapacağız. Ulaştırma Bakanımızdan Akkent ile üniversite arası yolun iyileştirmesini istedik. O yolu yaparsak tıkanmalar bitecek. Alternatif yollar ile trafiği rahatlatmış olacağız. Isparta’da trafik kurallarına uyalım trafik sorunu yaşanmaz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRAFİĞE, NEŞTER,
Yorumlar
Haber Yazılımı